آموزش ساخت شمع (شمع سازی)

آمورش ساخت شمع تزئینی هندوانه ای

آموزش شمع هندوانه ای

شمع هندوانه ای از جمله شمع های معروف در بین ما ایرانیان به شمار می رود. از این در شمع مناسبت های شب یلدا بیشتر استفاده می شود. در ادامه قصد داریم آموزش ساخت شمع هندوانه ای را برای شما عزیزان به صورت رایگان آموزش دهیم. پس با مرجع خرید و آموزشی انواع شمع یعنی پرفکت کندل همراه باشید.

وسایل موردنیاز

– دو یا سه لیوان کاغذی
– پارافین یا موم زنبور
– روغن خوشبو (بهتر است بوی هندوانه بدهد)
– چند عدد مداد شمعی (در رنگ های مختلف)
– چند عدد فیتیله بلند

آموزش ساخت شمع هندوانه ای

برای ساخت داخل لیوان ها کمی پارافین سبز رنگ ریخته و فیتیله ها را در داخل آن ها قرار می دهیم. در این مورد دقت کنید که فیتیله ها در مرکز لیوان قرار گیرد. بعد از این که کمی خنک شدند پارافین رنگ سفید را روی پارافین سبز رنگ ریخته و صبر می کنیم تا کمی خنک شود و بعد از خنک شدن مقداری پارافین قرمز رنگ را روی آن اضافه کرده تا خنک و سفت شود بعد از خشک شدن کامل پارافین سه رنگ، فیتیله را به اندازه لازم شمع برش داده و لیوان ها را از شمع جدا می کنیم و در آخر هم با گواش روی شمه انه های هندوانه را اضافه می کنیم.

آموزش کامل درست کردن شمع انار برای شب یلدا

مواد لازم
– پارافین ذوب شده
– رنگ قرمز به مقدار لازم
– فیتیله به اندازه ۱۰ سانتی متر
– یک عدد انار
– اسانس انار

اگر ساخت شمه برایتان سخت و زمان بر باشد نگران نباشید کافیست جهت سفارش شمع های شب یلدا به فروشگاه شمع ما مراجعه کرده یا روی این کلیک کرده و شمع مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

طرز ساخت شمع

برای ساخت این شمع ابتدا سر انار را بریده و داخلش را خالی کرده و بعد پارافین ذوب شده را به همراه رنگ قرمز و اسانس مخلوط کرده سپس فیتیله را به صورت عمود در داخل آن قرار داده، سپس پارافینی که با رنگ قرمز و اسانس مخلوط کردیم را روی آن می ریزیم.

شمع انار برای شب یلدا

شمع انار برای شب یلدا

آموزش ساخت شمع هندوانه شب یلدا

مواد لازم

– پارافین
– فیتیله
– رنگ های قرمز وسبز
– اسانس هندوانه
– قالب هرمی
– موم برای دانه هندوانه

طرز ساخت شمع

در ابتدا چند موم را به صورت دانه هندوانه در آنورده و به قالب هرمی می چسبانیم و بعد فیتیله را به صورت عمودی و صاف در داخل قالب قرار می دهیم، سپس پارافین را ذوب کرده و با رنگ قرمز و سبز و اسانس مخلوط می نماییم. بعد از آن برخلاف شمع لیوانی اول پارافین قرمز را در داخل قالب هرمی می ریزیم سپس پارافین سفید و بعد از آن نیز پارافین سبز را در آخر می ریزیم و پس از خشک شدن کامل پارافین شمع آن را از قالب در می آوریم.

آموزش ساخت شمع قلب چند لایه

لوازم مورد نیاز

– کاغذ روغنی
– رنگ پودری قرمز
– پارافین مات به مقدار لازم
– سینی استیل صاف
– قالب های شیرینی شکل قلب
– فیتیله به اندازه ارتفاع شمع

طرز ساخت شمع

ابتدا فیتیله را در کمی پارافین ذوب شده به صورت عمودی قرار میدیم و بعد از آن روی یک سطح صاف مانند سینی قرار داده تا خشک بشه سپس پارافین را روی حرارت قرار داده و رنگ پودری را با آن مخلوط می کنیم.

در مرحله بعد پس از ذوب شدن روی سینی کاغذ روغنی می کشیم که پارافین به سینی نچسبد! بعد از سرد شدن، پارافین را روی سینی ریخته بعد از این که سفت شد، پارافین را با قالب ها قالب می زینم و در مرحله بعد برای قرار گرفتن بهتر فیتیله در شمع وسط آن را با سوزن سوراخ کرده و در ادامه پارافین های اضافی را از شمع ها جدا می کنیم. مدتی زمان لازم است تا خشک شود، هر وقت خشک شدند فیتیله ها را از داخل سوراخ ها عبور می دهیم.

آموزش ساخت شمع معطر با چوب دارچین

وسایل مورد نیاز شمع معطر دارچین

– چسب کاغذی
– چسب حرارتی
– چوب دارچین
– شمع ساده استوانه ای
– مواد تزئینی (به طور دلخواه)

طرز ساخت شمع

برای ساخت این شمع ابتدا با دور شمع را با چسب کاغذی می پوشانیم، سپس چوب ها رو به بدنه شمع چسبانده و کار تمام است. کافیست برای بهتر شدن ظاهر این شمع با وسیله دلخواه تزئین نماییم.

آموزش ساخت شمع سفره هفت سین

– چند مداد شمعی به رنگ های مختلف
– پارافین
– فیتیله
– لیوان شیشه ای یا یکبار مصرف

طرز ساخت شمع

برای درست کردن این شمع اول پارافین را ذوب می کنیم. در ادامه مداد شمعی ها رو به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و در طرفی با هم مخلوط می نماییم. بعد فیتیله را در قسمت داخلی کف لیوان قرار داده به صورتی که محکم شده باشد. بعد یک سوم پارافین با هر رنگی که از قبل آن را تهیه کرده ایم داخل لیوان ریخته و مدتی صبر می کنیم تا کاملا خشک شود. سپس پارافین با رنگ بعدی را در داخل لیوان به صورت مورب ریخته و تا خشک شدن صبر می کنیم. به همین ترتیب برای رنگ سوم هم همین کارها را انجام می دهیم با این تفاوت که نباید لیوان را به صورت مورب قرار دهیم!

با خشک شدن پارافین کار تمام است و شما شمع زیبا و رنگی را طراحی و آماده تزیین کرده اید. برای آشایی بیشتر با انواع شمع عید نوروز ساده و نحوه ساخت آن ها می توانید مقاله چگونه شمع عید نوروز بسازیم را مطالعه فرمایید.

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 0 میانگین امتیاز: 0]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا...