داشتم سرچ می کردم در مورد دوره آموزش شمع سازی اما فضای اینترنت پر شده از آموزش رایگان شمع سازی که از آپارات یا یوتیوب گرفتند یا این که یک سری کلیات و عنوان بندی های سخت و دشوار (که با نوشته و متن میخواهند هنر عملی و تجربی شمع سازی رو آموزش بدهند!!).

یک سوال از شما می پرسم: آیا فوتبال را می شود با متن و کتاب به کسی آموزش داد؟ مطمئنا خیر. چون فوتبال یک مهارت کاربردی است. آموزش شمع سازی هم یک هنر عملی است. طبق آمار آموزش از طریق متن، کم ترین تاثیر گذاری را دارد. محققان به این نتیجه رسیده اند، حتی حفظی ترین مطالب را هم باید با روش های تصویری و کاربردی ترکیب کرد که چندین حس مخاطب را درگیر کند و بیشترین تاثیر را برجای بگذارد.

علاوه بر آن این که چه شخص یا مجموعه ای این آموزش را به شما می دهد هم با اهمیت است. به مثال فوتبال برگردیم و یک سوال دیگر از شما می پرسم: یک دلال بازیکن بهتر به شما فوتبال آموزش می دهد یا مربی حرفه ای فوتبال؟ مرجع تخصصی در هر حوزه زا پیدا کنید نه افرادی که با جمع آوری مطالب کلی از جاهای مختلف قصد بازدید گرفتن دارند!! (در مورد شمع باید تولید کننده شمع باشد و دوره های آموزش تخصصی داشته باشد).

من در این صفحه از شما میخواهم مقایسه کنید و در بخش آموزش شمع سازی کاربردی، نظر خود را برای من بنویسید.

ابتدا آموزش شمع سازی پرفکت کندل را به نمایش خواهیم گذاشت. در این آموزش شما صفر تا صد ساخت شمع استوانه را به صورت کاربردی در ۱۵ دقیقه یاد میگیرید. در این آموزش عناوین زیر توسط مدرس شمع سازی و تولید کننده شمع، خانم سمیرا شهبازی بررسی خواهد شد:

۱.  ذوب کردن پارافین
۲. دمای مناسب قالب ریزی
۳. فیتیله گذاری
۴. نکات کلیدی ساخت شمع ساده

آموزش شمع سازی پرفکت کندل (کار با پارافین و ساخت شمع ساده)

در ادامه آموزش رایگان شمع سازی بی کیفیت که در سایت های دیگر دیدم را هم برای شما قرار می دهم.

در قسمت نظرات، دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید. از مقایسه فاصله میگیریم و به بررسی تکنیک های خلاقانه ساخت شمع می پردازیم. این بخش به درخواست شما عزیزان و علاقه مندان به شمع قرار گرفته است. شما می توانید با وسایل موجود در خانه و در کمترین زمان شمع دست ساز خود را بسازید و با روشن کردن شمع لحظات به یاد ماندنی و پر از آرامش را برای خود و خانواده خود رقم بزنید.

ترفند های شمع سازی

بعد از مقایسه تفاوت ها چند ویدئو را با هم بررسی می کنیم که در آن ترفند های ساخت شمع را توضیح دادم. تکنیک هایی توضیح داده شده که حتی در خانه بتوانید با حداقل وسایل شمع سازی شمعی زیبا را به صورت خلاقانه تولید کنید. حتی در همین ویدئو ها هم تمام ریزه کاری ها ( یا بهتر بگم فوت کوزه گری) را آموزش دادم تا ویدئویی با کیفیت و کاربردی برای شما آماده کرده باشم. لطفا با معرفی ما به دوستان خود و علاقه مندان شمع، در ساخت ویدئوهای بیشتر به ما دلگرمی بدید.

آموزش شمع سازی در خانه

هنر جوهای شمع سازی و یا خانم های خانه دار به دنبال ساخت یک شمع ساده و کم هزینه با وسایل موجود در خانه هستند. این شمع باید در چند دقیقه آماده بشود و با روشن کردن آن شمع فضای رمانتیک و بدون از استرس و تنش را برای خود وخانواده فراهم کنند. اگر دنبال جنین چیزی هستید آموزش کوتاه و کاربردی پرفکت کتدل را از دست ندهید.(دقیقا کوتاه و کاربردی!!)

آموزش ساخت شمع کاپ کیک

در خانه همه ما وسایلی برای ساخت کیک وجود دارد و حتما هم کیک یزدی را در خانه و یا بیرون امتحان کردید. شمعی که الان آموزش می دهیم شکلی مثل همان کیک دارد. در این آموزش میخواهیم شمع کاپ کیک را با هم بررسی کنیم. وسایل مورد نیاز و نحوه ساخت این شمع در خانه، توضیح داده شده است. حتما ساخت این شمع را در خانه امتحان کنید و از روشن کردن شمع دست ساز خود لذت ببرید.

آموزش رایگان شمع سازی: ساخت شمع دارچینی

یکی از دغدغه های من در آموزش رایگان شمع سازی، استفاده از شمع های قدیمی بوده. شمع هایی که بلا استفاده موندند و یا میخواهیم دور بندازیم. یک ایده خلاقانه نیاز هست که اون شمع قدیمی به شمع زیبا و جذاب تبدیل بشه. در این ویدئو میخواهیم با دارچین یک شمع استوانه را دوبازه زنده کنیم( همون عملیات احیای بیمار!!) . این ویدئو و توضیحاتش را از دست ندهید.

آموزش رایگان شمع سازی: آموزش ساخت شمع یخی

شمع یخی ظاهر متفاوت از شمع های دیکر دارد و همین ظاهر هم دلیل استقبال علاقه مندان شده است. فضاهای خالی که با آب شدن یخ به وجود می آید نوعی شمع خاص به وجود می آورد که به نام شمع یخی شناخته میشود. در ساخت این شمع نیاز به مواد اولیه ای دارید که در فیلم به آن اشاره میشود. با وسایل موجود در خانه به راحتی می توانید این شمع را بسازید.

آموزش ساخت شمع بادکنکی

شاید در نگاه اول عجیب بیاد که آیا با بادکنک هم میشه شمع درست کرد؟ جوابش “بله” هست. حتی اگر بادکنک در خونه دارید و هوس شمع درست کردن به سرتان زده ما به شما آموزش میدهیم چطور این کار را انجام دهید. خلاقیت در هنر شمع سازی بسیار مهم است. شمع بادکنکی می تواند ایده باشد تا با هر وسیله ای دیگر هم به صورت خلاقانه شمع تولید کنید.

آموزش شمع مرمر

این آموزش بر پایه ساخت شمع از شمع های دور ریختنی و بلا استفاده است. هنر و خلاقیت استفاده از حداقل وسایل و امکانات و تبدیل به آن به شمع جدید و زیباست. نحوه ترکیب رنگ ها و فیتیله گذاری در این شمع متفاوت است. برای ساخت این شمع به نکات و ریزه کاری های ساخت شمع در ویدئو توجه کنید.

آموزش ساخت شمع گل با موم عسل

وقتی ایده های خلاقانه به ذهن شما برسد با هر وسیله ای در خانه یا آشپزخانه میتوان شمع درست کرد. یک قالب شیرینی پزی و چند ورق موم عسل و یک فیتیله چند سانتی که در محموع کمتر ۵۰ هزار تومان هزینه دارد شمعی زیبا به شما می دهد. ریزه کاری ها و نکاتی در خصوص نحوه فیتیله گذاری و برش گل ها وجود دارد که در ویدئو به صورت کامل توضیح داده شده است.