آموزش ساخت شمعدان, کاربرد شمع

آموزش ساخت شمع آویز

آموزش ساخت آویز برای شمع

[vc_row][vc_column][vc_column_text]شمع آویز در واقع وسیله ای است که در ارتفاع خاصی قرار گرفته و شمع در داخل آن قرار می گیرد. در واقع همان کار لوستر را انجام داده و شما به جای لامپ می توانید از شمع استفاده نمایید. برخی از این شمع آویزها به صورت دیواری بوده و برخی دیگر به صورت آویز مانند از سقف آویزان می شود. در ادامه آموزش ساخت شمع آویز (آویز شمعی) به صورت کاملا رایگان تقدیم شما عزیزان خواهد شد.

در ابتدای آموزش شما باید مواد و وسایل لازم برای ساخت این آویز زیبا را تهیه کرده و با پرفکت کندل همراه باشید.

برای ساخت این شمع آویز زیبا به موارد زیر نیاز دارید:

– بند ناف ماکرامه ۳ میلیمتری (طناب های Macrame)
– یک جا شمعی یا گلدان (تقریبا ۷/۵ سانتی متر قطر و ارتفاع داشته باشد)
– قیچی
– یک متر نوار / خط کش
– یک پیچ گوشتی
– نوار نقاشی
– جایی که پروژه خود را در حین کار روی آن آویزان کنید!
– شمع
– دانش در مورد ایجاد گره های مختلف با طناب (البته در هر مرحله نحوه ایجاد هر گره را توضیح خواهیم داد)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5514″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

برش های طناب اولین مرحله برای ساخت شمع آویز

شما باید طول طناب زیر را ببرید. به یاد داشته باشید که گلدان شیشه ای (از جاشمعی هم می توانید استفاده نمایید) باید ۷/۵ سانتی متر ارتفاع و قطر داشته باشد. سعی کنید این اندازه درست باشد تا در ادامه به مشکل بر نخوریم!

– ۸ برش طناب به اندازه ۱۹۰ سانتی متر (۷۵ اینچ)

– ۱ برش طناب به اندازه ۱۵۲ سانتی متر (۶۰ اینچ)

– ۱ برش طناب به اندازه ۱۰۱ سانتی متر (۴۰ اینچ)

– ۱ برش طناب به اندازه ۵۱ سانتی متر (۲۰ اینچ)[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”3d” message_box_color=”blue” icon_fontawesome=”fas fa-cut”]برای سهولت در کار، اولین طناب را برای مورد اول برش زده و بقیه را از روی همان طناب اندازه و برش بزنید.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شروع گره زدن طناب ها برای ساخت شمع آویز

۸ تکه طنابی را که برش زده اید را با هم برداشته و همانند تصاویر زیر با هم حلقه کرده و از نوار نقاشی استفاده کنید تا طناب ها را درست زیر حلقه ای که ایجاد کرده اید به هم بچسبانید. با استفاده از طناب ۶۰ اینچی، یک گره دهانه ببندید (تصویر را ببینید) طناب را از وسط تا کنید و انتهای تا شده را داخل حلقه قرار داده و در ادامه انتهای طناب را از حلقه کوچک عبور دهید.(این گره ها برای بالا کار بوده و نقش آویز را بازی می کند)

از انتهای دست راست استفاده کنید تا دور حلقه را با یک گره عمودی کار کنید. نخ سمت راست را روی حلقه، زیر حلقه و از طریق نخ بگیرید. محکم بکشید، (اما نه خیلی سفت) این کار را تا زمانی تکرار کنید که تقریباً از تمام بند ناف استفاده کنید. این کار را برای سمت چپ هم تکرار نمایید تا زمانی که تمام بند ناف را استفاده کنید (دو دم کوچک باقی بگذارید).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5516″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5515″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5518″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5517″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نوار نقاشی را بردارید و از طناب ۴۰ اینچی برای ایجاد یک گره نهایی برای تکمیل و محکم کردن حلقه استفاده کنید، انتهای طناب را حلقه حلقه کنید و آن را روی طناب های جمع شده خود قرار دهید تا انتهای آن به سمت بالا باشد! انتهای بلند را به دور آن بپیچید، مطمئن شوید که آن را خوب و محکم نگه داشته اید.(در این نوع گره زدن ها باید دقت داشته باشید که گره ها محکم زده شده باشد)

هنگامی که به انتهای طناب رسیدید، انتهای آن را از حلقه عبور دهید تا انتهای آن بیرون زده شود. انتهای آن را بکشید تا حلقه به داخل بسته بندی جمع شده، کشیده شود! انتهای آن را کوتاه کنید و از یک پیچ گوشتی برای فشار دادن انتهای آن به داخل روکش استفاده کنید.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”3d” message_box_color=”mulled_wine” icon_fontawesome=”far fa-hand-point-right”]توجه داشته باشید، عکس هایی که از گره جمع آوری شده در انتهای پروژه گرفته شده است، بنابراین حلقه بالایی قابل مشاهده نیست![/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5520″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5519″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5523″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5521″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5522″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مرحله نهایی از ساخت آویز شمعی

حلقه خود را در جایی از خانه خود آویزان کنید تا کارها آسان شود

۱۶ طناب آویزان را به ۴ گروه ۴ تایی تقسیم کنید (دو طناب لنگر وسط و یک طناب گره زنی چپ و راست) با گروه اول ۱۰نیمه گره بزنید، بند ناف سمت چپ را از زیر دو طناب لنگر وسط عبور دهید. سپس طناب بند سمت راست را از زیر انتهای طناب گره زنی سمت چپ، از بالای دو طناب لنگر وسط عبور دهید و از حلقه طناب گره زنی سمت چپ وارد کنید.

نیمه گره را ۱۰ بار تکرار کنید و مارپیچ به طور طبیعی ایجاد می شود (تقریباً ۲/۵ اینچ از نیم گره حدود ۵/۳ سانتی متر). این کار را با هر چهار مجموعه طناب تکرار کنید، سپس یک فاصله تقریباً ۲/۵ اینچی بگذارید و هر مجموعه چهار تایی را با یک گره معمولی ببندید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5524″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5526″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5538″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

گره گروهی آخرین از ساخت شمع آویز

زیر هر گره معمولی ۵ گره مربع شکل بزنید. گره گروهی، در اصل دو گره نیمه است، یکی مانند قبل انجام می شود و دومی به صورت معکوس انجام می شود.

ابتدا بند بند سمت چپ را از زیر دو طناب لنگر وسط رد کنید. سپس طناب بند سمت راست را از زیر انتهای طناب گره زنی سمت چپ، از بالای دو طناب لنگر وسط عبور دهید و از حلقه طناب گره زنی سمت چپ وارد کنید. دوم، بند ناف راست را از زیر دو طناب لنگر میانی رد کنید. سپس طناب بند سمت چپ را از زیر انتهای طناب راست بند، از بالای دو طناب لنگر وسط عبور دهید و از حلقه طناب راست بند وارد کنید.

آنقدر این کار را تکرار کنید تا در هر یک از ۴ مجموعه طناب (تقریباً ۳ اینچ گره) ۵ گره مربع ببندید. در این مرحله از بلندترین طول ها به عنوان طناب های بند استفاده کنید و دو طول کوتاه تر را در وسط به عنوان طناب های لنگر خود بگذارید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5527″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5525″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5531″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5530″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]حالا از یک ست ۴ تایی ۲ طناب و از ست ۴ تایی مجاور ۲ طناب بردارید و آنها را کنار هم قرار دهید. یک فاصله ۲ اینچی بگذارید و دو گره مربع بزنید. این کار را برای هر ۴ ست تکرار نمایید. انتهای آن را به یک اندازه کوتاه کرده، یک شمع زیبا روشن کرده و داخل جاشمعی قرار دهید تا زیبایی را از نزدیک لمس کنید![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5529″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5528″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5533″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5532″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]تمام طول های طناب را با هم جمع کنید، از نوار چسب برای محکم نگه داشتن آنها استفاده کنید. یک فاصله ۱.۵ اینچی بگذارید و از طناب ۲۰ اینچی برای گره زدن مانند قبل استفاده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5535″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5534″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row]

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 0 میانگین امتیاز: 0]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا...