آموزش ساخت شمع (شمع سازی)

شمع مخروطی را چگونه بسازیم؟

آموزش ساخت شمع مخروطی

[vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]شمع های مربوط به تزئین بسیار زیادند و هر کدام برای مناسبتی ساخته شده اند. به عنوان مثال بعضی شمع ها مربوط به سفره های عقد و سفره عید نوروزی مناسب هستند و برخی دیگر در رستوران ها و اماکن مذهبی. اما امروزه قصد داریم آموزش ساخت شمع مخروطی را در چند مرحله ساده و کوتاه به شما عزیزان توضیح دهیم پس با پرفکت کندل همراه باشید.

این شمع مناسب روز هالووین بوده و از رنگ دانه های ذرت تهیه شده است.

برای مشاهده جدیدترین شمع های هالووین می توانید روی شمع هالووین کلیک نمایید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

وسایل مورد نیاز جهت ساخت شمع مخروطی

– لیوان کاغذی
– چاقو
– چسب خمیری
– فتیله شمع
– نوار چسب
– شمع سفید
– قوطی کنسرو
مداد شمعی یا رنگ شمع زرد و نارنجی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شروع آموزش ساخت شمع مخروطی – شمع مخروطی سه رنگ

لیوان را برعکس کنید و ته لیوان را با چاقو یا با یک عدد سوزن سوراخ کنید. فتیله شمع را کمی بیشتر از ارتفاع لیوان برش داده و آن را از سوراخ لیوان عبور دهید. البته سعی شود قسمتی از فتیله از انتهای لیوان بیرون بماند.

برای این که شمع ذوب شده از سوراخ لیوان بیرون نزند آن را با چسب خمیری می پوشانیم. برای محکم کاری روی چسب خمیری یک تکه نوار چسب قرار دهید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2823″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2822″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]سپس لیوان را برمی گردانیم و برای این که فتیله وسط شمع قرار بگیرد یک تکه نوار چسب می بریم وسط آن را سوراخ کرده و فتیله را رد می کنیم و چسب را روی لیوان می چسبانیم تا فتیله ثابت بماند.

با یک چاقو شمع را از کناره ها خرد می کنیم.

سپس شمع های خرد شده را داخل قوطی کنسرو می ریزیم. داخل یک قابلمه به اندازه ۵ سانتیمتر آب می ریزیم و قوطی کنسرو را داخل آن قرار می دهیم. با گرم شدن آب شمع ها هم ذوب می شوند. قسمت بالای شمع سفید، قسمت میانی نارنجی و قسمت پایین زرد رنگ است. بنابراین اولین لایه ای که داخل لیوان می ریزیم باید سفید رنگ باشد. وقتی شمع ذوب شد به اندازه ۲۰ درصد لیوان را پر می کنیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2825″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2824″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نکته: قسمت میانی یعنی نارنجی شمع بزرگ تر از قسمت های دیگر است. برای این که بدانیم لایه ها را چقدر پر کنیم قسمت بیرونی لیوان را با ماژیک سیاه علامت می زنیم. علامت باید طوری باشد که از داخل لیوان قابل مشاهده باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2827″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2826″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مرحله دوم آموزش ساخت شمع مخروطی – رنگ آمیزی

برای رنگ کردن شمع ها از مداد شمعی استفاده کنید بهتر است شما می توانید از رنگ شمع هم برای رنگ آمیزی شمع استفاده نمایید (انتخاب با خودتان باشد). اگر شمع دکوری است بهتر است از مداد شمعی استفاده کنید اما اگر تصمیم دارید شمع را روشن کنید بهتر است از رنگ شمع استفاده کنید. ما در آموزش شمع مخروطی می خواهیم از رنگ شمع استفاده کنیم.

شمع را همانطور که توضیح دادیم ذوب کنید (همانند تصویر). بعد از ذوب شدن کامل رنگ نارنجی را اضافه کنید. با قاشق چوبی هم بزنید. اگر از مداد شمعی استفاده می کنید مداد شمعی ها را خرد کرده و کم کم اضافه کنید تا به رنگ دلخواهتان برسید.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”pink”]فراموش نکنید که وقتی شمع خشک می شود رنگ آن روشن تر می شود![/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2829″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2828″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکته مهم در مورد آموزش ساخت شمع مخروطی

از آنجا که قسمت نارنجی رنگ شمع بزرگ تر است بنابراین باید قوطی کنسرو هم بزرگ تر باشد تا بتوان مقدار بیشتری موم داخل آن ریخت.

بعد از این که اولین لایه شمع کاملا سفت شد (به مدت ۲۴ ساعت) لایه نارنجی را می ریزیم. تا اینجا ۷۵ درصد لیوان پر شده است. سپس یک شبانه روز اجازه دهید لایه نارنجی هم سفت شود. لایه سوم یعنی لایه زرد رنگ را همانطور که برای لایه نارنجی رنگ توضیح دادم رنگ می کنید. داخل لیوان می ریزید و اجازه می دهیم ۱ شبانه روز سفت شود. فتیله اضافی را از روی لایه زرد با قیچی می برید چون لایه زرد در واقع انتهای شمع قرار می گیرد.

 

لیوان را برمی گردانید و چسب انتهای لیوان را جدا می کنید. کناره های لیوان را کمی فشار دهید تا شمع از لیوان جدا شود. اگر لایه ها در هم نفوذ کرده اند نگران نباشید می توانید آن ها را با چاقو بتراشید. بهتر است این شمع ها را در ۳ سایز مختلف درست کنید. اگر در خرید شمع دچار تردید هستید و اطلاعات کافی در مورد شمع ندارید می توانید مقاله ۸ نکته طلایی برای خرید شمع را مطالعه نمایید.

بهترین روشهای تشخیص شمع های با کیفیت در این مقاله توضیح داده شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2831″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2830″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeIn”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][products_tabs title=”جدیدترین محصولات پرفکت کندل” color=”#1ebbdb”][/products_tabs][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 0 میانگین امتیاز: 0]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا...