اطلاعات درباره شمع, شمع آرایی, کاربرد شمع, نکات مهم شمع سازی

همه چیزهایی که باید درباره شمع آرایی مجالس عروسی بدانید

شمع آرایی مجالس عروسی

دیگر هزینه های بسیار بالا برای شمع آرایی بی کیفیت بعضی تالار ها و تشریفات پرداخت نکنید.در ادامه به بررسی نکات شمع آرایی مجالس عروسی می پردازیم.

از گذشته در مراسم های جشن و عروسی از شمع های مختلف استفاده شده است.این که از چه نوع شمع و در کجا استفاده کنیم یک هنر تخصصی است.همچنین نحوه چیدمان شمع ها هم بسیار مهم است.این موضوعات در شمع آرایی مجالس عروسی به اندازه ای اهمیت دارد که عروس و داماد شمع آرایی با کیفیت را جز معیارهای خود در انتخاب تالار و عمارت می دانند.

وقتی در شب برق ها خاموش شود و عروس و داماد در راهرویی که تماما با شمع تزئین شده حرکت می کنند لحظات رمانتیک و به یادماندنی ای رقم میخورد.در تالار های مجلل و باکیفیت میز شمع و بار شمع هم برای مجلس عروسی تدارک دیده شده است که نشان از به روز بودن و برگزاری مراسم در بالاترین سطح کیفی است. همچنین شمع تندیس عشق که برگرفته از دست یک زوج عاشق است رنگ و بوی عاشقانه به فضا می دهد. این شمع با جزئیات کامل از دست بسیار طبیعی و با ریزکاری های بسیار طراحی شده است. تالار های خاص شمع های خاص مانند شمع تندیس عشق استفاده می کنند.

اهمیت شمع آرایی مجالس عروسی

یک تجربه شخصی برای شما خواهم گفت. برخی از تالار ها و تشریفات فقط در منو خود اسمی از شمع آرایی را می آورند و هزینه بالایی از عروس و داماد طلب می کنند در حالی که منظورشان از شمع آرایی استفاده از مقداری شمع وارمر و شات بی کیفیت و ارزان قیمت است.این موضوع باعث نارضایتی و دلخوری مراجعین و عروس و داماد ها خواهد شد.

با مسئول یک تالار صحبت می کردم که منو مجموعه خود را نشان می داد.گزینه شمع آرایی این منو توجه من را به خود جلب کرد.باورکردنی نبود. گرفتن مبلغ ۱۰ برابری برای تعدادی شمع وارمر و شات بی کیفیت!چه تالار و عمارت دارید و یا عروس و داماد و خانواده آن ها هستید به کیفیت شمع آرایی توجه داشته باشید.در ادامه معیار های شمع آرایی مناسب را به شما خواهم گفت.

در مراسم عروسی از چه نوع شمع هایی استفاده می شود؟

انواع مختلف عروسی وجود دارد.مثلا عروسی در فضای باز یا عروسی به سبک الهام گرفته از طبیعت. هر کدام از انواع عروسی شمع مخصوص خود را می طلبد. در تالار های باکیفیت و خاص ایران، شمع های روآبی در ظروف شیشه ای بزرگ یا بلند،استفاده از شمع های قلمی مدرن و نوک تیز یا استفاده از شمع های استوانه محدب از جمله دیزاین های پرطرفدار در شمع آرایی مجالس عروسی است. امروزه در بسیاری از فضاهای تالار شمع استفاده می شود. میز عروس و داماد، بار شمع، راهرو ورودی، جایگاه عروس و جایگاه مهمان ها از جمله این فضاها است.

همچنین بعضی تالارها که کیفیت برایشان مهم است برای مهمانان عروس و داماد نیز گیفت هدیه میدهند. این گیفت شمع شات خاص و لاکچری است که همیشه آن مراسم عروسی را به یادماندنی میکند عکس های زیر نمونه ای از این هدیه است.

ویژگی های شمع آرایی مناسب کدام اند؟

در ادامه به ۳ معیار شمع آرایی مناسب می پردازیم. با بررسی این ۳ مورد به راحتی می توانید شمع آرایی مناسب را تشخیص دهید.

شمع با کیفیت در شمع آرایی مجالس عروسی چقدر مهم است؟

کیفیت شمع را در ۲ اصل می توان خلاصه کرد: اولین مورد ساعت سوخت بالا و دوم بدون اشک و دود بودن است.

اگر در مراسمی شرکت کردید و دیدید شمع بعد از مدت کوتاهی با اشک و دود زیاد آب می شود و در نهایت تمام می شود نشان دهنده آن است که از شمع های بی کیفیت و ارزان در شمع آرایی استفاده کرده اند. شمع قلمی ۲۰ سانت با کیفیت ۵ الی ۶ ساعت بدون اشک و دود می سوزد.این زمان برای شمع های ۳۰ سانت به ۷ الی ۸ ساعت می رسد.شمع استوانه مرغوب ۲۰ سانت در حدود یک هفته ساعت سوخت دارد.شمع شات لیوانی ۱۵ ساعت و شمع روآبی مدرن ۵ ساعت می سوزد.حال این سوال مطرح می شود کدام تالار و تشریفات چنین کیفیتی را ارائه می دهد؟ در انتخاب تالار و عمارت برای برگزاری مجلس عروسی به چنین نکاتی توجه کنید.

قیمت مناسب شمع را از کجا به دست آوریم؟

همانند هر کالای دیگری قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد. اگر کیفیت مطلوب و قیمت مناسب می خواهید بهتر است سراغ دلال و واسطه ها نروید چون امکان دارد بی کیفیت ترین شمع ها را به بالاترین قیمت به شما بفروشند.از یک تولیدکننده شمع اطلاعات بخواهید و قیمت بپرسید چون هم میداند با چه مواد اولیه شمع تولید شده و هم قیمت تمام شده شمع چه مقدار است.

برای کسب اطلاعات و مشاوره در مورد قیمت شمع و کیفیت آن میتوانید با شمع پرفکت، تولید کننده شمع های خاص و لاکچری صحبت کنید. در زمینه شمع آرایی نیز مشاوره خوبی خواهید گرفت چون مجموعه شمع پرفکت سال هاست که با تالار های خاص و با کیفیت همکاری دارد.در صفحه تماس با ما اطلاعات تماس و راه های ارتباطی قرار گرفته است.

چینش شمع در دیزاین مراسم عروسی چگونه باشد؟

بسیاری چینش شمع را بدون قاعده و نظم می دانند در حالی که شمع آرایی و نحوه چیدمان شمع برای خود یک علم تخصصی است.این که کجای راهرو چه نوع شمعی استفاده شود و یا این که ترتیب قرارگرفتن شمع ها روی بار شمع چگونه باشد روال و قاعده خاص دارد که باید به آن توجه شود.خبر خوب این است که نیاز به یادگیری این علم برای برگزاری مراسم ندارید. کافی است کار را به فرد متخصص بسپارید یا از او مشورت بگبرید. برخی از تشریفات این کار را به خوبی انجام می دهند اما بهتر است خودتان هم به صورت کلی اطلاعات داشته باشید. برای کسب اطلاعات می توانید با پرفکت کندل تماس بگیرید.

برای خرید شمع تالار به کجا مراجعه کنیم؟

همان طور که در بخش قیمت و کیفیت شمع اشاره شد،شمعی که میخرید هم باید قیمت مناسب داشته باشد و هم کیفیت بالا. جایی که خودش تولید کننده باشد تا شما پول اضافه به واسطه و دلال ندهید و از طرفی از کیفیت مواد اولیه و سوخت شمع مطمئن باشید. مجموعه شمع پرفکت با سال ها تجربه تولید شمع خاص و لاکچری، کیفیت بالا و قیمت مناسب را همزمان به شما ارائه می دهد. همچنین شما میتوانید تجربه مجموعه شمع پرفکت در زمینه دیزاین شمع استفاده کنید و بهترین شمع آرایی متناسب با مجالس خود را از ما بخواهید. برای خرید شمع باکیفیت پرفکت کندل به قیمت عمده با شماره ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس بگیرید.

در قسمت نظرات همین صفحه ، تجربیات خود در زمینه تالارعروسی، شمع آرایی مجلس عروسی، کیفیت و قیمت شمع آرایی و موضوعات مشابه برای ما بنویسید.

 

 

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 2 میانگین امتیاز: 5]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.