شمع آرایی, کاربرد شمع

۸ نکته طلایی برای خرید شمع بخش اول

حس آرامش در شمع

[vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]شمع از زیباترین عناصر تزئین به شمار می رود که در امکان مذهبی، کلیساها، رستوران ها و بالاخص منازل به تکرار استفاده می شود. اکثر افراد در مورد شمع اطلاعات کافی ندارند و فقط شمع را بر اساس زیبایی و قیمت آن انتخاب می کنند! در واقع برای خرید شمع نکات قابل توجهی وجود دارد و شما در ادامه با ۸ نکته طلایی برای خرید شمع آشنا خواهید شد.

با پرفکت کندل همراه باشید ما شما را با این نکات آشنا خواهیم کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”mulled_wine”]نکته اول: شمع های معطر و تزیینی چه نوع شمع هایی هستند[/vc_message][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]برخی شمع ها قابلیت معطر بودن دارند یعنی بعد از روشن کردن رایحه مطبوعی فضای اطراف را پر می کند. اما این شمع ها از نظر ظاهری با سایر شمعها تفاوت خاصی ندارند. مهمترین ویژگی شمع های معطر همان رایحه مطبوعی است که بعد روشن کردن شمع از آن استشمام می شود. اما بوی شمع هم در این نوع شمع ها از ۳ قسمت اصلی شروع، میانی و اصلی تشکیل می شود.

عطر و بویی که بلافاصله بعد از روشن کردن حس می شود همان نقاط آغازین شمع است. بویی که در نقاط میانی شمع استشمام می شود حاصل مواد مورد استفاده در قسمت های میانی شمع است و این همان خاصیت شمع های مطعر است که به آن می بالند. در طرف دیگر شمع های تزئینی هستند که خالق شمع بیشتر روی زیبایی بصری شمع کار می کند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”mulled_wine”]نکته دوم: انوع شمع کدامند[/vc_message][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

شمع های استوانه ای

شمع های استوانه ای را با نام شمع های ستونی هم می شناسند. این نوع شمع ها را با موم سخت قالب گیری می کنند تا بدون هیچ تکیه گاهی قابل استفاده باشند به اصطلاح خود مختار باشند. از این نوع شمع ها می توان رو بشقاب های تزئینی ضد حرارت استفاده کرد. باید به این نکته توجه داشت که هنگامی که مدت زمانی این شمع ها روشن بودند و مقدار موم ذوب شده به لبه های بشقاب رسید باید شمع رو خاموش کرد. این نوع شمع ها بسته به ظاهرشان به شکل های چهار گوش یا سه گوش تقسیم می شوند.

برای خرید شمع های استوانه ای می توانید به فروشگاه شمع پرفکت کندل سری بزنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1851″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2200″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

شمع های قلمی

همانطور که از نام این نوع شمع ها مشخص است این نوع شمع ها قلمی، باریک و بلند هستند در برخی دیگر هم قسمت بالای شمع ها نازک تر از انتهای شمع ها هستند. برای یک شمع قلمی باید به دنبال شمعدان های شاخه ای باشید. نمونه ای از شمع های شاخه های را می توانید در فروشگاه پرفکت کندل ببینید. همچنین با مطالعه مطلب آموزش ساخت شمعدان شیک نمونه ای از ساخت شمعدان های شاخه ای را ببینید.

شمع های قلمی برای تزیین میز ناهارخوری مناسب هستند و جلوه ای رمانتیک و سنتی به فضای اطراف می بخشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

شمع نذری یا شمع دعا

شمع نذری همان شمع کوچکی است که شبیه شمع های وارمر بوده که دارای ظرف‌ کوچکی است که بیشتر موارد استفاده آن در کلیسا ها است. موارد امروزه استفاده شمع‌ های نذری منحصر به عبادتگاه‌ ها نخواهد بود، از شمع‌ های نذری می‌ توانید برای روی شلف و پا تختی هم استفاده نمایید.

شمع وارمر

شمع‌های وارمر را جزو شمع‌ های نسبتا ارزان طبقه ‌بندی کرد. این نوع شمع‌ ها وقتی به تعداد زیاد روشن باشند، جلوه زیبا و دلنوازی ایجاد می‌کنند. ویژگی مهم این شمع ها مدت زمان سوخت بالا است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2094″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2632″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

شمع شناور

شمع ‌های شناور به‌ گونه ‌ای قالب ‌گیری می‌ شوند که از قابلیت شناور ماندن روی آب برخوردارند، چراکه هر شمعی روی آب شناور نمی‌ ماند. برای آشنایی با این نوع شمع ها می توانید مطلب آموزش ساخت شمع شناور در آب را مطالعه فرمایید.

شمع مایع

شمع‌ های مایع معمولا در ظرف‌ های شفاف و بی‌ رنگ به ‌فروش می ‌رسند و همان طور که احتمالا خودتان هم حدس می زندی، چکه نخواهند کرد.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”mulled_wine”]نکته سوم: در خرید شمع جنس شمع چه مقدار اهمیت دارد!؟[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

شمع با موم سویا

شمع ‌های با موم سویا از روغن لوبیای سویا تهیه می‌ شوند و از لحاظ زیست ‌محیطی جزو شمع‌های طبیعی و زیست ‌تخریب‌ پذیر به‌ شمار می ‌روند. در مورد شمع‌ های با موم سویا گفته می ‌شود که از سوختی تمیز و طولانی برخوردارند و در مقایسه با شمع‌ های پارافینی قابلیت سوخت بهتری دارند. موم سویا همچنین به‌ راحتی قابل ‌معطر سازی است، اما شمع‌ های با موم سویا نسبت به شمع‌های پارافینی یا با موم زنبور عسل معمولا پاستلی ‌رنگ یا به‌ عبارتی کم ‌رنگ‌ تر در می ‌آیند.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شمع‌ های با موم سویا به مدل ظرفی محدودند، چرا که موم سویای ۱۰۰٪ نسبت به پارافین نرم ‌تر است. البته، موم سویای ترکیبی هم داریم (مثلا ترکیب موم سویا با پارافین) که دارای ساختار سخت ‌تری است و باز از پارافین خالص تمیز تر می‌ سوزد.

شمع با موم پارافین

پارافین رایج ‌ترین نوع موم در شمع‌ سازی است و قیمت ارزانی هم دارد، به همین خاطر است که پارافین در ساخت شمع‌ های لاکچری کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارافین از رنگ ‌پذیری بالایی برخوردار بوده و برای شمع‌ های خیلی معطر هم گزینه خوبی محسوب می گردد، اما موم پارافین در مقایسه با سایر انواع موم دوده بیشتری تولید می‌ کند و همچنین زمان سوخت پایین تری دارد، پارافین حتی برای برخی افراد حساسیت ‌زاست![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2053″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2043″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

شمع با موم زنبورعسل

شمع ‌های با موم زنبور عسل معمولا معطر سازی نمی‌ شوند، چراکه ذاتا از ‌بوی عسل برخوردارند و با سایر رایحه ‌ها به‌ راحتی ترکیب مطبوعی به‌ دست نمی‌ دهند، خلاصه که می‌ توان از شمع‌ های با موم زنبور عسل به‌ همان خالص ‌ترین شکل ‌شان‌ استفاده کرد. موم زنبور عسل به ‌دلیل نقطه ذوب نسبتا بالا کمتر چکه می‌ کند و در مقایسه با موم پارافین آهسته ‌تر می‌ سوزد.

نکته شمع‌ های با موم زنبور عسل برای افراد آلرژی‌ دار می ‌توانند قابل ‌استفاده باشند، اما چون موم زنبور عسل محصولی حیوانی است، مورد استقبال تمام افراد نخواهد بود.

شمع با موم پالم

موم پالم نوعی موم طبیعی است که از روغن پالم هیدروژنه به‌ دست می‌ آید و به زردی می ‌زند. شمع‌ های با موم پالم از بافتی منحصر به ‌فرد برخوردارند، چراکه سطح موم پالم با بافت به ‌خصوصی می ‌بندد و برای ساخت شمع‌ های ظرفی هم گزینه مناسبی است. موم پالم همچنین به‌ دلیل نقطه ذوب نسبتا بالا تقریبا آهسته می‌ سوزد. باید اضافه کرد که موم پالم هم جزو موم ‌های زیست ‌تخریب‌ پذیر و محیط ‌زیست ‌دوست محسوب می‌ شود.

شمع با موم ژل

موم ژل از ترکیب روغن‌ معدنی با رزین پلیمر به ‌دست می ‌آید و به ‌دلیل شفاف ‌بودنش مورد استقبال بسیاری از شمع‌ ساز هایی است که به جاگذاری اشیا در موم علاقه ‌مندند. شمع ‌های با موم ژل غالبا ظرف ‌دارند.

برای مطالعه مقاله ۸ نکته طلایی برای خرید شمع بخش دوم می توانید اینجا کلیک نمایید.[/vc_column_text][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

خرید شمع از پرفکت کندل

اگر ساخت شمع برای شما میسر نبود و یا وقت و حوصله ندارید که آن را بسازید ما به شما توصیه می کنیم از شمع های پرفکت کندل استفاه نمایید. فروشگاه شمع پرفکت کندل با تولید انواع شمع های مناسبتی و تزیینی توانسته خود را در کشور مطرح کند. کیفیت بالای شمع های تولیدی، تولید انواع شمع ها در اندازه ها و تیراژهای بالا به همراه تنوع طرح و رنگ ما را جزو بهترین شرکت های تولید کننده شمع در ایران معرفی کرده است.

تولید شمع های بدون دود و اشک از مهمترین ویژگی های شمع های PerfectCandle است. برای خرید شمع مورد علاقه خود می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس گرفته و تعداد و رنگ مورد نظر خود را سفارش دهید. پرفکت کندل امکان خرید شمع به صورت عمده را فراهم کرده و شما می توانید به راحتی شمع خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][products_tabs title=”جدیدترین محصولات پرفکت کندل” color=”#d84949″][/products_tabs][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 0 میانگین امتیاز: 0]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا...