شمع آرایی

سر رضا گلزار هم کلاه رفت

شمع قلمی عروسی رضا گلزار

بازم یه سوتی دیگه اما این بار از سوپراستار سینمای ایران آقا رضا گلزار اونم تو مراسم عروسیش و تو دیزاین و خرید شمع قلمی و استوانه.

چند وقت پیش بود که ویدئوی مراسم عروسی محمدرضا گلزار خیلی سر و صدا کرد. جمله ی ” تو را من برمیگزینم ” خیلی رواج پیدا کرد و ویدئوی شکست عشقی طرفداراش هم این خبر رو جذاب تر می کرد. من اون ویدئوی کوتاه که رضا گلزار در پیج اینستاگرام خودش گذاشته بود رو دیدم و حقیقتش رو بگم تاسف و افسوس خوردم. نه به خاطر ازدواج آقای گلزار به خاطر شمع آرایی مراسمش. مطمئنا چند صد ملیون خرج شده تو این مراسم اما آیا شمع هایی که تو مراسم استفاده شد واقعا لاکچری و با کیفیت بودن؟

شمع آرایی عروسی رضا گلزار

اول بیایم بگیم که تو مراسم رضا گلزار از چه شمع هایی استفاده شد. شمع های قلمی و استوانه شمع هایی بودن که برای شمع آرایی استفاده شد. اما چه کیفیتی و چجور قلمی و استوانه از اون هم مهم تره. من با تالار ها و تشریفات زیادی کار کردم و به جرات میتونم بگم که انگشت شمار هستند تالار و تشریفاتی که به نسبت پولی که از عروس و داماد میگیرن بهشون خدمات بدن.

شاید تو مراسم گلزار یه آیتم شمع آرایی چند صد ملیونی تعریف کرده باشن و شاید یک دهم اون مبلغ رو هم برای شمع هزینه نکرده باشن. خیلی از تالار ها تخصص و اطلاعات از شمع ندارن و ۴ تا وارمری که تو مراسم استفاده میشه رو به اسم شمع آرایی خدا تومن به عروس و داماد قالب می کنن(وارمر های بنجل رو زیر هزار تومن میخرن!!) یا اگه خیلی بخوان به مشتربشون حال بدن مثل مراسم رضا گلزار قلمی و استوانه به کار میبرن اما بی کیفیت و قدیمی.

حتی استوانه رو هم از دوسر فیتیله میذارن که تو ۲ مراسم و یا بیشتر بتونن استفاده کنن( تو مراسم اول یک طرفش رو روشن میکنن و تو مراسم دوم برعکسش میکنن تا طرف دیگش رو روشن کنن). حالا شما تا تهش رو بخونین که از چه کیفیت مواد اولیه ای تو اون شمع ها استفاده کردن. در ادامه شمع های منسوخ و قدیمی مراسم رضا گلزار رو با مدل های مدرن و امروزی شمع های عروسی و عقد رو بررسی مقایسه میکنیم.

شمع استوانه سر صاف قدیمی یا استوانه محدب مدرن؟

چندین سال هست که دیگه شمع های استوانه سر صاف تو مراسم و تشریفات استفاده نمیشه و استوانه های محدب با طرای خاص و مدرن جای شمع های قدیمی رو گرفتن. این رو شاید آقای گلزار نمیدونسته اما قطعا اون تالار خبر داشته!! (اصلا اگه قرار باشه اون تالار  شمع سر صاف استفاده نکنه که نمیتونه شمع رو برگردونه و تو یه مراسم دیگه هم ازش استفاده کنه…) طبق تجربه ای که تو مذاکرات با صاحب تالار ها داشتم و شمع هایی که تو فیلم میبینم کیفیت شمع های استفاده شده بسیار پایینه( پارافین با درصد چربی بسیار بالا به کار رفته تو شمع) . برای کم شدن قیمت شمع ها از بی کیفیت ترین شمع ها استفاده میکنن تا فقط بگن آیتم شمع آرایی هم داشتیم و دهن عروس و داماد و خانواده هاشون رو ببندن.

۲ تا عکس براتون قرار میدم یکی شمع های استوانه مراسم رضا گلزار و دیگری ست استوانه محدب پرفکت. مقایسه و قضاوت با خودتون…

به عنوان مثال ست استوانه های محدب پرفکت مجموعا یک هفته بدون اشک و دود و با کیفیت عالی می سوزه. اما شما کدوم شمع استوانه تالار رو دیدن اینطوری باشه؟ ( تو همون مراسم هم اشک و دودش همه جا رو میگیره …) اصلا قرار دادن شمع های استوانه داخل ظرف های شیشه ای استوانه ای شکل که ته بی سلیقگیه! تو اون ظرف های شیشه ای باید کمی آب میریختن و شمع های روآبی با کیفیت قرار میدادن تا حس آرامش آب رو با سوختن شمع ترکیب کنن و جلوه فوق العاده ای به مراسم بدن.

شمع قلمی کلیسایی قدیمی یا قلمی نوک تیز مدرن؟

در انتخاب شمع قلمی هم مثل استوانه باید دقت بشه. قلمی های کلیسایی یه زمانی رو بورس بود و اکثر جاها ازش استفاده میشد اما نمیشه در گذشته موند و به سبک منسوخ شده و قدیمی شمع آرایی کرد. شمع های قلمی امروزی نوک تیزاند و طراحی منحصر به فرد دارند. این طراجی جلوه فوق العاده ای به دیزاین مراسم میده.

اینجا هم دعوتتون میکنم به مقایسه. قلمی های مراسم رضا گلزار یا قلمی های نوک تیز شمع پرفکت؟

شمع قلمی ۲۰ سانت پرفکت ۶ ساعت بدون اشک و دود می سوزه و قلمی ۳۰ سانت ۸ ساعت سوخت با کیفیت داره حاضرم قسم بخورم هیییچ شمع قلمی تالار و تشریفاتی چنین کیفیتی رو به شما ارائه نمیده.( این تجربه سال ها تولید و حصور تو بازار شمع هست). داغون ترین پارافین برای شمع های قلمی اکثر تالار ها استفاده میشه تا هزینه هاشون پایین بیاد.اون ها کیفیت و ساعت سوخت و طراحی لاکچری و مدرن براشون اهمیت نداره…

کلام آخرم با آقا رضا گلزار

شما که چند صد ملیون و یا بیشتر برای مراسمت خرج کردی و این همه چشم به مراسم و حاشیه های اون بوده. بهتر نبود برای دیزاین مراسمت و شمع آرایی اون بیشتر دقت می کردی؟ حالا شما تخصص نداشتی اما میتونستی کار رو به افراد متخصص بسپاری که پول شمع آرایی ازت نگیرن و جاش ۴ تا شمع داغون و بی کیفیت بهت بندازن.

بیشتر تاسف من به این خاطر هست که هنرمندی با این محبوبیت و طرفدار دقتی تو شمع آرایی مهم ترین مراسم زندگیش نداشته. همه میدونن شمع آرامش بخشه و باید تو دیزاین عروسی ازش استفاده کرد اما نمیدونن شمع با کیفیت کدومه؟ یا چه شمع هایی مناسب مراسمشون هست؟ از رضا گلزار به خاطر حساسیت ها و نگاه های زیادی که روش بود انتظار میرفت اطلاعات بیشتری داشته باشه و بابت شمع آرایی مراسمش سرش کلاه نره….

 

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 0 میانگین امتیاز: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا...