راه حل برای مشکلات شمع سازی
آموزش ساخت شمع (شمع سازی)

مشکلات شمع سازی

امروزه نقش شمع در زیباسازی منازل، رستوران ها، اماکن مذهبی و … بر هیچ کس پوشیده نیست! این وسلیه تزیینی زیبا در اشکال و رنگ های متفاوتی در بازار موجود است و شما می توانید متاسب با سلیقه خود از آن استفاده نمایید. ساخت شمع و تولید آن بسیار ساده است و هر شخص می توانید با ابزارهای ساده ای آن را بسازد. در ساخت شمع همواره به دلیل بی دقتی و کم حوصله بودن شمع های مشکل دار زیادی تولید می شود که مناسب تزیین نیست. در این مقاله قصد داریم تا مهمترین مشکلات شمع سازی را برایتان نام برده و راه حل های مناسبی در جهت رفع این مشکلات بیان کنیم.

با پرفکت کندل مرجع خرید شمع ایران همراه باشید.

رفع برفک زدگی شمع

مشکلات شمع سازی را می توان در ۷ عنوان زیر خلاصه کرد

۱- شکستگی، ترگ و شکاف داخلی شمع

۲- وجود لکه های کوچک و بزرگ در اطراف شمع

۳- وجود حباب های متعدد در شمع (حباب شمع)

۴- ظاهر برفکی روی شمع

۵- ریزش پارافین از اطراف شمع به سمت مرکز

۶- در اطراف شمع هوا وجود دارد

۷- تولید دود بیش از حد در شمع

راه حل اول – شکستگی، ترگ و شکاف داخلی شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ یکی از عومل ایجاد این مشکل این است که فرآیند سرد شدن شمع به سرعت انجام شده است! یا اینکه در هنگام سرد شدن فرورفتگی هایی درون شمع ایجاد می شود! برای حل این مشکل می توان ۲ راه حل پینشهاد داد:

۱- شمع ها را در ظروف های در بسته سرد کنید! شمع هایی که موم عسل ساخته شده اند را نباید به یک باره سرد کرد و از حمام آب سرد برای فرآیند خنک سازی استفاده نکنید.
۲- در هنگام سرد شدن شمع باید فرورفتگی های شمع را به سرعت پر کنید تا در انتها با مشکل ترگ خوردگی مواجه نشوید.

مشکلات شمع سازی

راه حل دوم – وجود لکه های ریز و درشت در شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ شما از موم و پارافینی استفاده کرده اید که جندین بار استفاده شده است و یا فرآیند خنک سازی به آهستگی شکل گرفته است برای حل این مشکل می توان از موم تازه استفاده نمایید. در بازار موم های با کیفیت موجود بوده و شما می توانید از موم با بهترین ترکیبات بهره ببرید.

راه حل سوم – وجود حباب های کوچک و بزرگ در شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ به احتمال فراوان موارد زیر را انجام داده اید و این باعث ایجاد حباب شده است:

۱- هنگام اضافه کردن پارافین یا موم ذوب شده درون قالب، آن را به خوبی تکان نداده اید و این سبب شده است تا حباب در طرف باقی بماند.

۲- وجود پرز و گردو خاک درون قالب عامل دیگری در ایجاد حباب است!

۳- هنگام ریختن پارافین درون قالب، عجله کرده اید و حباب شمع ایجاد شده است.

۴- درون قالب خوب خشک نشده است و مقداری آب در آن وجود داشته است.

برای موارد بالا سعی شود پارافین به آرامی درون قالب ریخته شود و با یک قطعه چوب به قالب ضربه بزنید تا جباب های احتمالی از بین بروند. از سوی دیگر قالب هایتان همیشه تمیز و خشک شده باشد و در جای مخصوصشان نگهداری شوند.

در ساخت شمع های ژله ای وجود حباب یک مشکل نیست! بلکه به زیبایی شمع هم می افزاید برای اینکه با ساخت شمع ژله ای آشنا شوید کافیست مقاله ساخت شمع ژله ای فقط در ۲ مرحله مطالعه فرمایید.

مشکلات شمع سازی

راه حل چهارم – وجود برفک در شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ قالب خیلی سرد بوده و شما پارافین را در این حالت به قالب اضافه کرده اید. موم یا پارافین شما به اندازه کافی داغ نبوده است. مورد بعدی اینکه شما شمع را از قالب خیلی زود بیرون آورده‌ اید.

اما راه حل برای رفع مشکلات شمع سازی در بخش سرمازدگی (برفک شمع)

۱- سمت خارجی قالب را قبل از ریختم موم یا پارافین شمع زیر شیر آب داغ گرم کنید، دقت شود که داخل قالب آبی نفوذ نکند!
۲- با یک دماسنج مخصوص موم درجه حرارت موم را اندازه‌ بزنید و موم را به درجه حرارت مناسب برسانید.
۳- شمع را زمانی از قالب خارج کنید که مطمئن شدید به‌ طور کامل سرد شده است.

راه حل پنجم – شمع از اطراف به داخل فرو می‌ریزد!

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ به احتمال زیاد انبساط سطح اطراف فیتیله با سوراخ کردن آزاد نشده (تا موم خیلی زیاد سفت شده باشد.)

قبل از این‌ که شمع به‌ صورت کامل سفت شود و شکل قالب را به خود بگیرد فرورفتگی را که در فیتیله شمع فرم می‌ گیرد سوراخ سوراخ کنید، دقت کنید که در امتداد تمام طول ارتفاع فیتیله را سوراخ سوراخ کنید.

مشکلات شمع سازی

راه حل ِششم – در اطراف شمع هوا وجود دارد

ششمین مورد از مشکلات مربوط به شمع سازی مربوط به خطوط هوا است که در اطراف شمع ایجاد می شود. علت ایجاد این مشکل اینست که حمام آب سرد و قالب شمع در یک ردیف نبوده اند به عبارت دیگر اینکه در یک تراز با هم قرار نداشته و ای عمل باعث ایجاد هوا در شمع می گردد. برای حل این مشکل می توان حمام آب سرد را با ارتفاع قالب شمع یکی کنید این کار به خنک سازی یکواخت شمع کمک زیادی می کند.

راه حل هفتم – ایجاد دود زیاد در شمع

از مهمترین مشکلات شمع سازی دود کردن زیاد شمع هاست. شمع‌ های ظرفی بیش از اندازه دود می‌ کنند. علت به وجود آمدن این مشکل همان فیتیله است و باید فیتیله با شمع مورد نظر تناسب داشته باشد.

برخی از مشکلات شمع سازی مهم و عمومی

وجود تاول و برجستگی روی شمع

تاول و برجستگی شمع زمانی اتفاق می افتد که از پارافین نامرغوب برای ساخت شمع استفاده کنیم. اگر در ساخت شمع از پارافین مرغوب استفاده کنیم و درصد چربی پارافین زیاد نباشد این مشکل به وجود نخواهد آمد. برای حل این مشکل می توان از اسید استاریک استفاده نمود .بی این صورت که در هر کیلوگرم از پارافین ۱۰۰ گرم اسید استاریک مخلوط میکنیم و بعد قالب ریزی می کنیم.

بعد از ساختن شمع، شمع به راحتی از قالب خارج نمی شود!

برای حل این مشکل باید قبل از قالب ریزی به خوبی قالب چرب شده و زمان مناسب برای سفت شدن به شمع داده شود. اگر با این حال شمع از قالب خارج نشد قالب را حدودا ۵ دقیقه در فریزر قرار دهید تا پارافین جمع و شمع به راحتی در این حالت از قالب خارج شود.

در ساخت شمع رنگی، رنگ به خوبی مخلوط نمی شود

برای ساخت شمع رنگی حتما از رنگ با کیفیت و مرغوب استفاده کنید.حتما به این نکته توجه داشته باشید رنگ را به خوبی با پارافین مخلوط نمایید تا بعد از سفت شدن پارافین، رنگ داخل شمع ته نشین نشود! (رنگ با کیفیت در فروشگاه شمع پرفکت موجود می باشد)

نحوه ساخت شمع رنگی در آموزش های شمع سازی سایت پرفکت کندل به طور کامل و با جزئیات توضیح داده شده است!

خرید شمع پرفکت کندل

اگر ساخت شمع برای شما عزیزان ساده نیست و یا حوصله ساخت این گونه شمع ها را ندارید نگران نباشید! شرکت پرفکت کندل با تولید انواع شمع های ساده، تزیینی و مناسبتی در سال های اخیر توانسته مشتریان زیادی را به سمت خود بکشاند. کیفیت بالای ظاهر شمع ها در کنار استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد ما را به عنوان یکی از بهترین شرکت های شمع سازی در ایران معرفی کند.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت پرفکت کندل به آدرس https://perfectcandle.ir خریدی مطمئن داشته باشید. این شرکت قابلیت فروش شمع رو به صورت عمده فراهم آورده است و کافیست شما با شماره تلفن ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس گرفته و شمع مورد نظر خود را سفارش دهید و بعد از ۳ الی ۴ روز کاری درب منزل تحویل بگیرید.

با پرفکت کندل شبی زیبا و به یادماندی را در کنار خانواده رقم بزنید.

جدیدترین محصولات پرفکت کندل

  ست شمع استوانه دو تایی عاشقانه ۲

  ۹۸,۰۰۰ تومان

  ست شمع استوانه دو تایی عاشقانه ۳

  ۹۸,۰۰۰ تومان

  ست شمع استوانه دو تایی عاشقانه ۴

  ۹۸,۰۰۰ تومان

  قالب فلزی سر محدب

  ۲۵,۰۰۰ تومان

  قالب ته وارمری قطر ۶/۵ سانت

  ۳۶,۰۰۰ تومان

  قالب ته وارمری قطر ۸ سانت

  ۴۲,۰۰۰ تومان

  قالب استوانه قطر ۶ (کوچک)

  ۱۶,۰۰۰ تومان

  قالب استوانه قطر ۶ (متوسط)

  ۲۰,۰۰۰ تومان

  قالب استوانه قطر ۶ (بزرگ)

  ۲۴,۰۰۰ تومان

  قالب ته وارمری قطر ۹/۵

  ۴۸,۰۰۰ تومان

  شمع تندیس عشق (سبز)

  ۲۶۸,۰۰۰ تومان

  کاغذ ترنسفر

  ۱۵,۰۰۰ تومان

  42 thoughts on “مشکلات شمع سازی

  1. مجتبی گفت:

   سلام، نکات مهم و خوبی بیان کردین.
   از مقاله خوبتون تشکر می کنم

   1. Perfect_Candle گفت:

    خواهش میکنم مجتبی عزیز

  2. شیما گفت:

   سلام وقت بخیر.من شمع هایی که درست میکنم بعد از یکم روشن بودن فیتیله خود به خود خاموش میشه البته از فیتیله چوبی برای شمع داخل ظرف استفاده کردم .بعضی از شمع هام روشن میمونه اما بعضیهاش بی دلیل خاموش میشه دلایلش چیه هست؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما – ۳ علت میتونه داشته باشه
    ۱. جنس نا مرغوب فیتیله
    ۲. جنس نامرغوب پارافین
    ۳. اضافه کردن بیش از اندازه رنگ به پارافین که باعث میشه به اصطلاح شعله خفه بشه

    1. نيره گفت:

     سلام منظورتون رو واضح تر میگین واسه پاراگرافی که گفتین شمع از اطراف به داخل میزیزه یعنی چیکار کنیم؟؟؟

     1. Perfect_Candle گفت:

      منظور این هست که حدود ۲ ساعت بعد از قالب ریزی اطراف فیتیله را به صورت عمودی چند سوراخ ایجاد کنیم، این کار باعث میشود هم دیواره شمع سالم شکل بگیرد و هم گودگیری درست انجام بشه

  3. Meena گفت:

   سلام وقت بخیر پارافین خوب از کجا میتونم تهیه کنم؟اگر که در سایت دارید ممنون میشم دقیقا بهم نشون بدید کدوم رو انتخاب کنم.تشکر

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام.وقت شما هم بخیر.
    به زودی قسمتی در خصوص وسایل شمعسازی به سایت اضافه خواهد شد. در حال حاضر با شماره ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس بگیرید یا در واتساپ این شماره پیام ارسال کنید تا همکاران ما راهنماییتون کنن.

  4. hadis گفت:

   سلام. وقت بخیر
   وقتی شمع داخل ظرف شیشه ای ریخته میشه. خط های سفیدی روی شیشه ایجاد میشه. علت چیه؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    با سلام، ممنون از سوالتون
    در پاسخ باید بهتون بگم که به دلیل کم بودن دمای پارافین موقع ریختن در ظرف شیشه ای و یا سرد بودن ظرف شیشه ای، بهتر است ظرف را با سشوار گرم کرده و پارافین را با دمای بالاتر در ظرف شیشه ای بریزید.

    1. سلین گفت:

     سلام وقت بخیر
     ببخشید چرا بعد از اینکه شمع رو از قالب در میارم خیلی حباب های ریز در اطراف شمع وجود داره علت و راه حلش چیه؟

     1. Perfect_Candle گفت:

      سلام خدمت شما
      این مورد به خاطر اختلاف دما بین قالب و پارافین هستش ، قبل از قالب ریزی ، قالب رو گرم کنید و پارافین رو با دمای بیشتری قالب ریزی کنید. انشالله که مشکلتون حل بشه

  5. s.m گفت:

   سلام ببخشید،شمع های من خیلی گود میفتن،حتی بعد از گودگیری هم مجدد گود میفتن،چیکار کنم گودیشون کمتر باشه?درچه دمایی بهتره پارافین ریخته شه?

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و درود بر شما دوست عزیز
    یکی از دلایلی که باعث میشه شمع زیاد گود بشه بعد از قالب ریزی، جنس پارافین هست. بهترین حالت اینه که حدود دو ساعت بعد از قالب ریزی گود گیری رو انجام بدید. اگه باز گودی ایجاد شد، باز باید گود گیری رو انجام بدید. ولی راه دیگه ای نداره. دمای قالب ریزی هم بستگی به جنس قالب داره، قالب فلزی هر چه داغ تر بهتر، ولی پلاستیکی چون ممکن دفرمه بشه باید حدود ۸۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد قالب ریزی بشه.

    1. کیمیا بشیری گفت:

     سلام و ممنون از شما.برای ریختن پارافین در ظرف های شیشه ای باید دمای پارافین چند درجه باشه؟؟

     1. Perfect_Candle گفت:

      سلام، زنده باشین
      دما ۱۰۰ درجه به بالا و ظرف هم از قبل گرم شده باشه.

  6. مائده گفت:

   سلام خسته نباشید
   من از این شمع لیوانی های ساده میخوام درست کنم
   اما هرکار میکنم میریزم داخل شات شیشه ای ، سرد که میشه گود میشه اطراف فیتیلم بد بع شکل گرد ترک میخوره
   حتی ظرفمم گرم میکنم قبلش بازم اینجوری میشه
   چیکار کنم؟ 😿😿😿

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و درود بر شما
    پارافین هنگام سرد شدن خودش رو جمع می‌کنه و این باعث ایجاد حفره یا گودی بالای شمع میشه و این مورد عادی و برای همه پیش میاد. برای حل این مشکل باید گود گیری کنید، یعنی دو ساعت بعد اینکه پارافین رو داخل قالب ریختید و گودی ایجاد شد دوباره مقداری پارافین آب کنید و اون گودی رو پر کنید

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام و درود بر شما
     باید گودگیری انجام بشه دو ساعت بعد قالب ریزی و سرد شدن اطراف فیتیله سوراخ بشه و حفره ایجاد شده را با پارافین داغ پرکنید.
     موفق باشید.

  7. روجا گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   فیتیله های چوبی حتما باید ب براکس اغشته بشن؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام .وقت شما هم بخیر
    حتما نه .
    ولی اگر آغشته بشه سوخت بهتری خواهد داشت.

    1. نیلوفر گفت:

     سلام ممنون از مطالب مفیدتون
     علت اینکه توی ظرف های شیشه ای بین شیشه و شمع حباب های هوا تشکیل میشه چیه؟
     و اینکه چرا فیتیله چوبی حتی بعد از اغشته کردن به روغن و ۲۴ ساعت بعد روشن کردن خیلی زود خاموش میشه و اصلا قدرت سوختن نداره

     1. Perfect_Candle گفت:

      سلام و درود
      ممنون از لطف شما
      پاسخ سوال اول شما:
      در ساخت شمع شات (شیشه ای) ۲ نکته حائز اهمیت است
      ۱- داغ بودن پارافین و هم دما بودن ظرف و پارافین با گرم کردن توسط سشوار !
      ۲- از پارافین خشک، زیاد استفاده نشود!
      اگر این نکات رعایت شود شمع تمیز و سالم تولید خواهد شد.

      پاسخ سوال دوم شما:
      اول از همه کیفیت فیتیله چوبی هست که مسلما کیفیت بالاتر ساعت سوخت بالاتری خواهد داشت دوما اندازه فیتیله چوبی نباید خیلی کوتاه باشه و نه بلند پس سعی بشه متناسب با شمع انتخاب بشه. همچنین به بوراکس مایع آغشته بشه تا زمان سوخت بالاتر بره.

  8. سارا گفت:

   سلام ببخشید شمع های من بعد از مدتی روش تاول میزنه
   من شمع رو داغ میریزم ارومم داخل قالب میریزم و همینطور جنس پارافین هم خوبه مشکل چیه؟؟؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و عرض ادب،
    این مشکل بخاطر جنس پارافین هستش و یک دلیل دیگه اینکه داغ کردن بیش از حد پارافین و چندین سری داغ و سرد کردن پارافین می‌تونه دلیل تاول زدن شمع باشه سعی کنین پارافین رو بیش از اندازه داغ نکنید و تو دمای مناسب قالب ریزی کنید.
    موفق باشید

  9. بهار گفت:

   سلام وقت بخیر
   ببخشید من یک سوال از خدمتتان داشتم. شمع های من در جارهای شیشه ای دچار هوازدگی زیادی می شن. تا به امروز من شیشه ها رو قبل از استفاده گرم کردم و دمای پارافین رو هم ۸۵ در نظر گرفتم، اما همچنان این مشکل به قوت خودش باقی هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

   1. Perfect_Candle گفت:

    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    دمای پارافین هنگام قالب ریزی رو افزایش داده و بالای ۱۰۰ درجه بریزید.

   2. درسا گفت:

    سلام. ببخشید ۱-شمع های شیشه ای که درست میکنم بعد از خنک شدن بعضی قسمت ها از شیشه جدا میشه. پارافین و شیشه رو هم خیلی گرم میکنم ولی باز ایجاد میشه؟
    ۲- چه پارافینی برای ظرف های شیشه ای مناسب تره استفاده بشه؟
    ۳- داخل شمع ظرفی لازمه اسید بریزیم؟
    ممنونم

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام خدمت شما
     ۱.برای ساخت شمع در ظروف شیشه ای بهتر هست از پارافین چرب تری استفاده کنید ، همینطور دما موقع قالب ریزی خیلی مهمه که کم نباشه، بعد از اینکه شمع رو هم درست کردید میتونید از روی کار سشوار بکشید تا نواقص کار برطرف بشه
     ۲. حتما نباید اسید استفاده بشه. اگه پارافین مناسب استفاده کنید کلا برای هیچ کار شمع سازی نیاز به استفاده از اسید نیست. ما پارافین ۲ درصد سبک داریم که برای ظروف شیشه ای و شمع های استوانه مناسب هست .در قسمت لوازم شمع سازی موجود کردیم که میتونید تهیه کنید.
     اگه این نکات رو دقت کنید مشکلی نخواهید داشت ، برای جزییات بیشتر میتونید دوره آموزش شمع سازی رو تهیه کنید تا مرحله به مرحله ساخت شمع شیشه ای رو به صورت ویدیو ببینید
     با تشکر

  10. Miss18 گفت:

   سلام خسته نباشید من شمع ساده دو رنگ درست میکنم چن تا مشکل دارم اولش این که فندگ گیری میکنم خط اول فندگ گیریم خوب هستش اما خط دومم خیلی بد در میاد یعنی صاف در نمیاد از داخل قالب فلزی که نگاه میکنم صاف هیتش اما وقتی شمعم رو داخلش میریزم و شمع رو از داخل قالب در میارم خطش خیلی کج هست و دون دون هستش
   مشکل بعدیم این هستش وقتی رنگ اولم رو داخل قالبم میریزم سفیدک میزنه نه روغنش زیاده نه چیزی در دمای اتاقم خودش خنک میشه ممنون میشم اگه جواب مشکلاتم رو بدید

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام خدمت شما
    برای ساخت شمع چند رنگ دمای قالب ریزی پارافین خیلی مهم هست ، حتما پارافین رو خیلی سرد می‌ریزید که دون دون سفید میزنه ، پارافین دوم هم نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشه ، حتما موقع کار از دماسنج استفاده کنید که دمای مناسب قالب ریزی کنید ، جزییات بیشتر ساخت شمع چند رنگ در ویدیو های آموزشی در سایت موجود هستش ، میتونید وارد سایت بشید و این دوره رو تهیه کنید و جزییات بیشتر رو تو اون ویدئوها به صورت تصویری ببینید

  11. نیلی گفت:

   سلام خسته نباشید من شمع ساده دو رنگ درست میکنم چن تا مشکل دارم اولش این که فندگ گیری میکنم خط اول فندگ گیریم خوب هستش اما خط دومم خیلی بد در میاد یعنی صاف در نمیاد از داخل قالب فلزی که نگاه میکنم صاف هیتش اما وقتی شمعم رو داخلش میریزم و شمع رو از داخل قالب در میارم خطش خیلی کج هست و دون دون هستش
   مشکل بعدیم این هستش وقتی رنگ اولم رو داخل قالبم میریزم سفیدک میزنه نه روغنش زیاده نه چیزی در دمای اتاقم خودش خنک میشه ممنون میشم اگه جواب مشکلاتم رو بدید

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام خدمت شما
    برای ساخت شمع چند رنگ دمای قالب ریزی پارافین خیلی مهم هست ، حتما پارافین رو خیلی سرد می‌ریزید که دون دون سفید میزنه ، پارافین دوم هم نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشه ، حتما موقع کار از دماسنج استفاده کنید که دمای مناسب قالب ریزی کنید ، جزییات بیشتر ساخت شمع چند رنگ در ویدیو های آموزشی در سایت موجود هستش ، میتونید وارد سایت بشید و این دوره رو تهیه کنید و جزییات بیشتر رو تو اون ویدئوها به صورت تصویری ببینید

   2. Perfect_Candle گفت:

    سلام خدمت شما
    برای ساخت شمع چند رنگ، دمای قالب ریزی پارافین خیلی مهمه، حتما پارافین رو خیلی سرد می‌ریزید که دون دون سفید میزنه، پارافین دوم هم نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشه، حتما موقع کار از دماسنج استفاده کنید که دمای مناسب قالب ریزی کنید، جزییات بیشتر ساخت شمع چند رنگ در ویدیو های آموزشی در سایت موجود هستش ، میتونید وارد سایت بشید و این دوره رو تهیه کنید و جزییات بیشتر رو تو سایت ببینید.

   3. کاملیا گفت:

    سلام من در جار شیشه ای پارافین ژله ای ریختم اما یکسری قسمتهاش از شیشه جدا شده ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام . وقت بخیر
     این مشکل بخاطر هم دما نبودن پارافین و ظرف شیشه ای هست. ظرف شما خیلی سرد بوده و پارافین خیلی داغ .
     باید حتما ظرف رو با سشوار گرم کنید که دمای شیشه و پارافین یکی باشه و هر دو داغ باشه.

  12. محمدی گفت:

   سلام
   من وقتی شمع داخل شات شیشه ای درست میکنم فیتیله بعد از مدتی سوختن توی پارافین غرق میشه و موقع سوختن دود میزنه.
   چیکار باید بکنم تا فیتیله تا اخر سوختن شمع صاف بمونه؟؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و درود،
    این مشکل به خاطر استفاده بیش از اندازه از رنگ و همینطور جنس رنگ استفاده شده هست. رنگ زیاد باعث بد سوختن و خفه شدن شعله میشه باید از رنگ با کیفیت در مقدار مناسب و همینطور فیتیله با کیفیت در ساخت شمع شات شیشه ای استفاده کرد.

  13. بسیم گفت:

   سلام
   من دنبال فتیله چوبی ای میگردم که موقع سوختن صدای جرق جرق ایجاد میکنه. می تونید راهنمایی بفرمایید؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام ، باید فیتیله چوبی تهیه شده از چوب طبیعی استفاده کنید. میتونید از سایت فروشگاه شمع پرفکت خریداری کنید

  14. نویدی گفت:

   خسته نباشید .چرا اسانس های من داخل موم سویا حل نمیشود و بصورت حباب میشه.ممنون

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام خدمت شما .وقت بخیر
    جنس اسانسی که در ساخت شمع ها استفاده میکنید خیلی مهمه ، حتما اسانس مخصوص شمعسازی باشه و اسانس با کیفیت باشه. اگه کیفیت اسانس پایین باشه تو پارافین حل نمیشه پخش بوی خوبی هم نخواهد داشت.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *