آموزش ساخت شمع (شمع سازی)

مشکلات شمع سازی

راه حل برای مشکلات شمع سازی

امروزه نقش شمع در زیباسازی منازل، رستوران ها، اماکن مذهبی و … بر هیچ کس پوشیده نیست! این وسلیه تزیینی زیبا در اشکال و رنگ های متفاوتی در بازار موجود است و شما می توانید متاسب با سلیقه خود از آن استفاده نمایید. شمع سازی و کسب درآمد از آن بسیار ساده است و هر شخص می توانید با ابزارهای ساده ای آن را بسازد. در ساخت شمع همواره به دلیل بی دقتی و کم حوصله بودن شمع های مشکل دار زیادی تولید می شود که مناسب تزیین نیست.

در این مقاله قصد داریم تا مهمترین مشکلات شمع سازی را برایتان نام برده و راه حل های مناسبی در جهت رفع این مشکلات بیان کنیم.

مشکلات شمع سازی را می توان در ۷ عنوان زیر خلاصه کرد

۱- شکستگی، ترگ و شکاف داخلی شمع
۲- وجود لکه های کوچک و بزرگ در اطراف شمع
۳- وجود حباب های متعدد در شمع (حباب شمع)
۴- ظاهر برفکی روی شمع
۵- ریزش پارافین از اطراف شمع به سمت مرکز
۶- در اطراف شمع هوا وجود دارد
۷- تولید دود بیش از حد در شمع

دوره آموزش مشکلات شمع سازی پرفکت کندل

راه حل اول – شکستگی، ترگ و شکاف داخلی شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ یکی از عومل ایجاد این مشکل این است که فرآیند سرد شدن شمع به سرعت انجام شده است! یا اینکه در هنگام سرد شدن فرورفتگی هایی درون شمع ایجاد می شود! برای حل این مشکل می توان ۲ راه حل پینشهاد داد:

۱- شمع ها را در ظروف های در بسته سرد کنید! شمع هایی که موم عسل ساخته شده اند را نباید به یک باره سرد کرد و از حمام آب سرد برای فرآیند خنک سازی استفاده نکنید.
۲- در هنگام سرد شدن شمع باید فرورفتگی های شمع را به سرعت پر کنید تا در انتها با مشکل ترگ خوردگی مواجه نشوید.

راه حل دوم – وجود لکه های ریز و درشت در شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ شما از موم و پارافینی استفاده کرده اید که جندین بار استفاده شده است و یا فرآیند خنک سازی به آهستگی شکل گرفته است برای حل این مشکل می توان از موم تازه استفاده نمایید. در بازار پارافین با کیفیت موجود بوده و شما می توانید از موم با بهترین ترکیبات بهره ببرید.

راه حل سوم – وجود حباب های کوچک و بزرگ در شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ به احتمال فراوان موارد زیر را انجام داده اید و این باعث ایجاد حباب شده است:

۱- هنگام اضافه کردن پارافین یا موم ذوب شده درون قالب، آن را به خوبی تکان نداده اید و این سبب شده است تا حباب در طرف باقی بماند.
۲- وجود پرز و گردو خاک درون قالب عامل دیگری در ایجاد حباب است!
۳- هنگام ریختن پارافین درون قالب، عجله کرده اید و حباب شمع ایجاد شده است.
۴- درون قالب خوب خشک نشده است و مقداری آب در آن وجود داشته است.

برای موارد بالا سعی شود پارافین به آرامی درون قالب ریخته شود و با یک قطعه چوب به قالب ضربه بزنید تا جباب های احتمالی از بین بروند. از سوی دیگر قالب هایتان همیشه تمیز و خشک شده باشد و در جای مخصوصشان نگهداری شوند.

در ساخت شمع های ژله ای وجود حباب یک مشکل نیست! بلکه به زیبایی شمع هم می افزاید برای اینکه با ساخت شمع ژله ای آشنا شوید کافیست مقاله ساخت شمع ژله ای فقط در ۲ مرحله مطالعه فرمایید.

راه حل چهارم – وجود برفک در شمع

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ قالب خیلی سرد بوده و شما پارافین را در این حالت به قالب اضافه کرده اید. موم یا پارافین شما به اندازه کافی داغ نبوده است. مورد بعدی اینکه شما شمع را از قالب خیلی زود بیرون آورده‌ اید.

اما راه حل برای رفع مشکلات شمع سازی در بخش سرمازدگی (برفک شمع)

۱- سمت خارجی قالب را قبل از ریختم موم یا پارافین شمع زیر شیر آب داغ گرم کنید، دقت شود که داخل قالب آبی نفوذ نکند!(خرید قالب شمع سازی)
۲- با یک دماسنج مخصوص موم درجه حرارت موم را اندازه‌ بزنید و موم را به درجه حرارت مناسب برسانید.
۳- شمع را زمانی از قالب خارج کنید که مطمئن شدید به‌ طور کامل سرد شده است.

راه حل پنجم – شمع از اطراف به داخل فرو می‌ریزد!

قبل از اینکه راه حل این مشکل را بررسی کنیم ابتدا لازم است که ببینیم این مشکل برای چه به وجود آمده است!؟ به احتمال زیاد انبساط سطح اطراف فیتیله با سوراخ کردن آزاد نشده (تا موم خیلی زیاد سفت شده باشد.) قبل از این‌ که شمع به‌ صورت کامل سفت شود و شکل قالب را به خود بگیرد فرورفتگی را که در فیتیله شمع فرم می‌ گیرد سوراخ سوراخ کنید، دقت کنید که در امتداد تمام طول ارتفاع فیتیله را سوراخ سوراخ کنید.

راه حل ِششم – در اطراف شمع هوا وجود دارد

ششمین مورد از مشکلات مربوط به شمع سازی مربوط به خطوط هوا است که در اطراف شمع ایجاد می شود. علت ایجاد این مشکل اینست که حمام آب سرد و قالب شمع در یک ردیف نبوده اند به عبارت دیگر اینکه در یک تراز با هم قرار نداشته و ای عمل باعث ایجاد هوا در شمع می گردد. برای حل این مشکل می توان حمام آب سرد را با ارتفاع قالب شمع یکی کنید این کار به خنک سازی یکواخت شمع کمک زیادی می کند.

راه حل هفتم – ایجاد دود زیاد در شمع

از مهمترین مشکلات شمع سازی دود کردن زیاد شمع هاست. شمع‌ های ظرفی بیش از اندازه دود می‌ کنند. علت به وجود آمدن این مشکل همان فیتیله است و باید فیتیله با شمع مورد نظر تناسب داشته باشد.(خرید فیتیله شمع سازی)

برخی از مشکلات شمع سازی مهم و عمومی

وجود تاول و برجستگی روی شمع

تاول و برجستگی شمع زمانی اتفاق می افتد که از پارافین نامرغوب برای ساخت شمع استفاده کنیم. اگر در ساخت شمع از پارافین مرغوب استفاده کنیم و درصد چربی پارافین زیاد نباشد این مشکل به وجود نخواهد آمد. برای حل این مشکل می توان از اسید استاریک استفاده نمود .بی این صورت که در هر کیلوگرم از پارافین ۱۰۰ گرم اسید استاریک مخلوط میکنیم و بعد قالب ریزی می کنیم.

بعد از ساختن شمع، شمع به راحتی از قالب خارج نمی شود!

برای حل این مشکل باید قبل از قالب ریزی به خوبی قالب چرب شده و زمان مناسب برای سفت شدن به شمع داده شود. اگر با این حال شمع از قالب خارج نشد قالب را حدودا ۵ دقیقه در فریزر قرار دهید تا پارافین جمع و شمع به راحتی در این حالت از قالب خارج شود.

در ساخت شمع رنگی، رنگ به خوبی مخلوط نمی شود

برای ساخت شمع رنگی حتما از رنگ با کیفیت و مرغوب استفاده کنید.حتما به این نکته توجه داشته باشید رنگ را به خوبی با پارافین مخلوط نمایید تا بعد از سفت شدن پارافین، رنگ داخل شمع ته نشین نشود! (رنگ با کیفیت در فروشگاه شمع پرفکت موجود می باشد) نحوه ساخت شمع رنگی در آموزش شمع سازی از مبتدی تا پیشرفته سایت پرفکت کندل به طور کامل و با جزئیات توضیح داده شده است!

دوره آموزش مشکلات شمع سازی توسط مجموعه پرفکت کندل تهیه و تدوین شده است.با مشاهده دوره علاوه بر رفع مشکلات شمع سازی ، در صورت نیاز سوالات خود را از مدرس دوره بپرسید.در این دوره جزئیات و فوت و فن های مشکلات شمع سازی توضیخ داده شده است.تجربیاتی که از سال ها زحمت و آرمون و خطا به دست آمده است.برای مدت محدود این دوره با ۳۶ درصد تخفیف در اختیار هنرجوبان قرار گرفته است .کافیست وارد لینک دوره مشکلات شمع سازی شوید.

خرید شمع پرفکت کندل

اگر ساخت شمع برای شما عزیزان ساده نیست و یا حوصله ساخت این گونه شمع ها را ندارید نگران نباشید! شرکت پرفکت کندل با تولید انواع شمع های ساده، تزیینی و مناسبتی در سال های اخیر توانسته جایگاه برتر در تولید شمع و آموزش شمع سازی  را به خود اختصاص  دهد . کیفیت بالای ظاهر شمع ها در کنار استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد ما را به عنوان یکی از بهترین شرکت های شمع سازی در ایران معرفی کند.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت پرفکت کندل به آدرس https://perfectcandle.ir خریدی مطمئن داشته باشید. این شرکت قابلیت فروش شمع رو به صورت عمده فراهم آورده است و کافیست شما با شماره تلفن ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس گرفته و شمع مورد نظر خود را سفارش دهید و بعد از ۳ الی ۴ روز کاری درب منزل تحویل بگیرید.

با پرفکت کندل شبی زیبا و به یادماندی را در کنار خانواده رقم بزنید.

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 2 میانگین امتیاز: 3.5]

۱۰۸ نظر در “مشکلات شمع سازی

 1. مجتبی گفت:

  سلام، نکات مهم و خوبی بیان کردین.
  از مقاله خوبتون تشکر می کنم

  1. Perfect_Candle گفت:

   خواهش میکنم مجتبی عزیز

   1. نرگس گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    ببخشید من از قالب سیلیکونی استفاده کردم بار اول شمعم عالی بودش براق و صاف و با جزئیات ولی بعد دفعه سوم با وجود اینکه قالب تمیز بود شمعایی که ازش درمیاوردم دون دون بود روشون و اصلا صاف نبود و طرح های ریز روش گم میشدن
    میشه بگید مشکلش از چی میتونه باشه؟
    من حتی سعی کردم قالب رو هم کمی گرم کنم ولی رفتا رفته هرشمع بدتر از قبلیه میشه

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام و عرض ادب
     برای استفاده از قالب های سیلیکونی رعایت چند نکته ضروریه
     اول اینکه دمای پارافین بالا باشه
     قالب تمیز باشه و در صورت امکان گرم شده باشه
     میتونید قبل از قالب ریزی یکم اسپری سیلیکون داخل قالب اسپری کنید که شفافیت شمع بیشتر بشه
     بعد از قالب ریزی به دیواره های قالی ضربه بزنید تا حباب ها از قالب خارج بشه

 2. شیما گفت:

  سلام وقت بخیر.من شمع هایی که درست میکنم بعد از یکم روشن بودن فیتیله خود به خود خاموش میشه البته از فیتیله چوبی برای شمع داخل ظرف استفاده کردم .بعضی از شمع هام روشن میمونه اما بعضیهاش بی دلیل خاموش میشه دلایلش چیه هست؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما – ۳ علت میتونه داشته باشه
   ۱. جنس نا مرغوب فیتیله
   ۲. جنس نامرغوب پارافین
   ۳. اضافه کردن بیش از اندازه رنگ به پارافین که باعث میشه به اصطلاح شعله خفه بشه

   1. نيره گفت:

    سلام منظورتون رو واضح تر میگین واسه پاراگرافی که گفتین شمع از اطراف به داخل میزیزه یعنی چیکار کنیم؟؟؟

    1. Perfect_Candle گفت:

     منظور این هست که حدود ۲ ساعت بعد از قالب ریزی اطراف فیتیله را به صورت عمودی چند سوراخ ایجاد کنیم، این کار باعث میشود هم دیواره شمع سالم شکل بگیرد و هم گودگیری درست انجام بشه

   2. محدثه گفت:

    سلام روزتون من وقتی شمع روبیک درست میکنم حباب های ریز میزنه کارم
    همه نکتام رعایت میکنم
    دمای پارافینم مناسبه
    قالبو اسپری سیلیکون میزنم
    قالبو قبلش گرم‌میکنم
    به بدنه ضربه میزنم قالبم تمیزه وو گردو خاک نداره
    ولی همچنان حباب ریز میزنه
    لطفا راهنماییم کنید دیگه واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام و عرض ادب
     برای ساخت شمع در قالب سیلیکونی رعایت این چند نکته به شما کمک خواهد کرد که شمعی تمیز و بدون حباب داشته باشید :
     ۱.دمای قالب ریزی : دمای پارافین پایین نباشد .از دماسنج استفاده کنید .حدودا ۱۲۰ درجه باشد
     ۲.قبل قالب ریزی داخل قالب را سشوار گرم بگیرید تا قالب تمیز باشد و گرد و غبار نداشته باشد.
     ۳.جنس قالب سیلیکونی بدون حباب و ایراد باشد .گاهی اوقات خود قالب حباب دار است و ایراد دارد که باعث ایجاد مشکل در شمع تولید شده میشود.
     در دوره آموزش شمع سازی شمع پرفکت به صورت ویدئویی استفاده از قالب سیلیکونی آموزش داده شده است.

  2. فرشته گفت:

   پارافینم چند ساعته روی بخار گذاشتم ولی اب نمیشه دلیلش چی میتونه باشه

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    آب کردن پارافین به دو روش است : ۱. مستقیم ۲. غیر مستقیم
    در روش مستقیم ، طرف حاوی پارافین رو مستقیم روی شعله گاز قرار میدیم ولی حتما باید حواستون باشه که شعله کم باشه و وقتی که پارافین آب شد بلافاصله از رو‌ شعله بردارید
    و روش غیر مستقیم یا بن ماری طرف حاوی پارافین رو روی یک کتری یا قابلمه در حال جوشیدن قرار میدید تا با بخار آب کتری پارافین داخل ظرفتون آب بشه
    حالا شما ببینید این نکات رو رعایت کردید و آب نشده ؟ اگه اینجوری بوده پس حتما پارافینتون مشکلی داره

    1. فتانه گفت:

     سلام وقت بخیر
     شمع شات شیشه ای از بیرون کار چرا یه قسمت هایی از سطح لیوان جدا میشه و یه جاهایی چسبیده
     نمای کار از بیرون به حالت لکه های بزرگ و کوچک دیده میشه

     1. Perfect_Candle گفت:

      سلام و عرض ادب
      تو ساخت شمع شیشه ای ، جنس پارافین خیلی مهمه. نباید پارافین خیلی خشک استفاده کنید و بهتره از پارافین چرب تر استفاده کنید که کامل به دیواره های ظرفتون بچسبه و از دیواره ها فاصله نگیره و یه قسمت هایی از شمع جدا نشه

 3. Meena گفت:

  سلام وقت بخیر پارافین خوب از کجا میتونم تهیه کنم؟اگر که در سایت دارید ممنون میشم دقیقا بهم نشون بدید کدوم رو انتخاب کنم.تشکر

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام.وقت شما هم بخیر.
   به زودی قسمتی در خصوص وسایل شمعسازی به سایت اضافه خواهد شد. در حال حاضر با شماره ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس بگیرید یا در واتساپ این شماره پیام ارسال کنید تا همکاران ما راهنماییتون کنن.

 4. hadis گفت:

  سلام. وقت بخیر
  وقتی شمع داخل ظرف شیشه ای ریخته میشه. خط های سفیدی روی شیشه ایجاد میشه. علت چیه؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   با سلام، ممنون از سوالتون
   در پاسخ باید بهتون بگم که به دلیل کم بودن دمای پارافین موقع ریختن در ظرف شیشه ای و یا سرد بودن ظرف شیشه ای، بهتر است ظرف را با سشوار گرم کرده و پارافین را با دمای بالاتر در ظرف شیشه ای بریزید.

   1. سلین گفت:

    سلام وقت بخیر
    ببخشید چرا بعد از اینکه شمع رو از قالب در میارم خیلی حباب های ریز در اطراف شمع وجود داره علت و راه حلش چیه؟

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام خدمت شما
     این مورد به خاطر اختلاف دما بین قالب و پارافین هستش ، قبل از قالب ریزی ، قالب رو گرم کنید و پارافین رو با دمای بیشتری قالب ریزی کنید. انشالله که مشکلتون حل بشه

     1. مریم گفت:

      سلام خسته نباشید ببخشید میشه بگین تو روش ساخت شمع چیکار کنم که شمع هام براق بشن؟

     2. Perfect_Candle گفت:

      سلام و عرض ادب
      برای اینکه سطح روی شمع براق بشه، به چند تا نکته باید توجه کنید
      ۱.دمای قالب ریزی : موقعی که میخواید پارافین رو داخل قالب بریزید دمای پارافین کم نباشه ، تا سطح روی شمع براق بشه
      ۲.داخل قالب تمیز باشه. گرد و خاک و پارافین های قبلی داخل قالب نباشه
      ۳.قالب رو بیش از اندازه چرب نکنید

    2. فتانه گفت:

     سلام وقت بخیر
     شمع شات شیشه ای از بیرون کار چرا یه قسمت هایی از سطح لیوان جدا میشه و یه جاهایی چسبیده
     نمای کار از بیرون به حالت لکه های بزرگ و کوچک دیده میشه

     1. Perfect_Candle گفت:

      سلام و عرض ادب
      تو ساخت شمع شیشه ای ، جنس پارافین خیلی مهمه. نباید پارافین خیلی خشک استفاده کنید و بهتره از پارافین چرب تر استفاده کنید که کامل به دیواره های ظرفتون بچسبه و از دیواره ها فاصله نگیره و یه قسمت هایی از شمع جدا نشه

 5. s.m گفت:

  سلام ببخشید،شمع های من خیلی گود میفتن،حتی بعد از گودگیری هم مجدد گود میفتن،چیکار کنم گودیشون کمتر باشه?درچه دمایی بهتره پارافین ریخته شه?

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و درود بر شما دوست عزیز
   یکی از دلایلی که باعث میشه شمع زیاد گود بشه بعد از قالب ریزی، جنس پارافین هست. بهترین حالت اینه که حدود دو ساعت بعد از قالب ریزی گود گیری رو انجام بدید. اگه باز گودی ایجاد شد، باز باید گود گیری رو انجام بدید. ولی راه دیگه ای نداره. دمای قالب ریزی هم بستگی به جنس قالب داره، قالب فلزی هر چه داغ تر بهتر، ولی پلاستیکی چون ممکن دفرمه بشه باید حدود ۸۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد قالب ریزی بشه.

   1. کیمیا بشیری گفت:

    سلام و ممنون از شما.برای ریختن پارافین در ظرف های شیشه ای باید دمای پارافین چند درجه باشه؟؟

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام، زنده باشین
     دما ۱۰۰ درجه به بالا و ظرف هم از قبل گرم شده باشه.

 6. مائده گفت:

  سلام خسته نباشید
  من از این شمع لیوانی های ساده میخوام درست کنم
  اما هرکار میکنم میریزم داخل شات شیشه ای ، سرد که میشه گود میشه اطراف فیتیلم بد بع شکل گرد ترک میخوره
  حتی ظرفمم گرم میکنم قبلش بازم اینجوری میشه
  چیکار کنم؟ ???

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و درود بر شما
   پارافین هنگام سرد شدن خودش رو جمع می‌کنه و این باعث ایجاد حفره یا گودی بالای شمع میشه و این مورد عادی و برای همه پیش میاد. برای حل این مشکل باید گود گیری کنید، یعنی دو ساعت بعد اینکه پارافین رو داخل قالب ریختید و گودی ایجاد شد دوباره مقداری پارافین آب کنید و اون گودی رو پر کنید

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و درود بر شما
    باید گودگیری انجام بشه دو ساعت بعد قالب ریزی و سرد شدن اطراف فیتیله سوراخ بشه و حفره ایجاد شده را با پارافین داغ پرکنید.
    موفق باشید.

   2. ملیکا گفت:

    سلام میشه برای رنگی کردن شمع از مداد شمعی استفاده کرد؟

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام ، بله میشه
     مواقعی که رنگ‌ مخصوص شمع ندارید ، وقتی پارافین کامل آب شد از مداد شمعی برای رنگی کردن پارافین استفاده کنید.

 7. روجا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  فیتیله های چوبی حتما باید ب براکس اغشته بشن؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام .وقت شما هم بخیر
   حتما نه .
   ولی اگر آغشته بشه سوخت بهتری خواهد داشت.

   1. نیلوفر گفت:

    سلام ممنون از مطالب مفیدتون
    علت اینکه توی ظرف های شیشه ای بین شیشه و شمع حباب های هوا تشکیل میشه چیه؟
    و اینکه چرا فیتیله چوبی حتی بعد از اغشته کردن به روغن و ۲۴ ساعت بعد روشن کردن خیلی زود خاموش میشه و اصلا قدرت سوختن نداره

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام و درود
     ممنون از لطف شما
     پاسخ سوال اول شما:
     در ساخت شمع شات (شیشه ای) ۲ نکته حائز اهمیت است
     ۱- داغ بودن پارافین و هم دما بودن ظرف و پارافین با گرم کردن توسط سشوار !
     ۲- از پارافین خشک، زیاد استفاده نشود!
     اگر این نکات رعایت شود شمع تمیز و سالم تولید خواهد شد.

     پاسخ سوال دوم شما:
     اول از همه کیفیت فیتیله چوبی هست که مسلما کیفیت بالاتر ساعت سوخت بالاتری خواهد داشت دوما اندازه فیتیله چوبی نباید خیلی کوتاه باشه و نه بلند پس سعی بشه متناسب با شمع انتخاب بشه. همچنین به بوراکس مایع آغشته بشه تا زمان سوخت بالاتر بره.

   2. fs.rajabi گفت:

    سلام. خداقوت. پارافین فیتیله ای چطور! با پارافین که واسه شمع آماده کردیم بهتره یا با براکس آماده کنیم؟

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام .وقت بخیر .سوالتون مبهم هست .
     لطفا سوال رو شفاف و کامل بپرسید تا بتونیم کامل و دقیق پاسخ بدیم
     با تشکر

     1. مجید گفت:

      سلام خسته نباشید. بافاصله بعدازریختن پارافین درون شمع بایداونوبذاریم داخل قابلمه؟

     2. Perfect_Candle گفت:

      سلام .وقت بخیر
      اگر منظورتون آب کردن پارافین به روش بن ماری هست ،پارافین رو درون ظرفی قرار میدین و روی کتری و یا قابلمه ای که آب در حال جوشیدن داره میگذارین
      اینطوری از حرارت بخار شدن آب ،پارافین به آرامی ذوب میشه

 8. سارا گفت:

  سلام ببخشید شمع های من بعد از مدتی روش تاول میزنه
  من شمع رو داغ میریزم ارومم داخل قالب میریزم و همینطور جنس پارافین هم خوبه مشکل چیه؟؟؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب،
   این مشکل بخاطر جنس پارافین هستش و یک دلیل دیگه اینکه داغ کردن بیش از حد پارافین و چندین سری داغ و سرد کردن پارافین می‌تونه دلیل تاول زدن شمع باشه سعی کنین پارافین رو بیش از اندازه داغ نکنید و تو دمای مناسب قالب ریزی کنید.
   موفق باشید

 9. بهار گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من یک سوال از خدمتتان داشتم. شمع های من در جارهای شیشه ای دچار هوازدگی زیادی می شن. تا به امروز من شیشه ها رو قبل از استفاده گرم کردم و دمای پارافین رو هم ۸۵ در نظر گرفتم، اما همچنان این مشکل به قوت خودش باقی هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. Perfect_Candle گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   دمای پارافین هنگام قالب ریزی رو افزایش داده و بالای ۱۰۰ درجه بریزید.

   1. نیلوفر گفت:

    میبخشید در این دما اسانس عطری نمیشه بهش اضافه کرد اخه?

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام .وقت بخیر
     سوال خودتون رو لطفا به صورت کامل توضیح بدین تا بتونیم به صورت مطلوب تری پاسخ بدیم .

   2. فرشته گفت:

    سلام…مرسی که وقت میذارید برای پاسخگویی
    یه مشکل بزرگی دارم اونم اینه که پارافین عالی میگیرم…فقط و فقط برای شمعهای قطر بالا مثلا ۸ سانتی ، از وسط دچار پولکهای درشت میشه…برای شمعهای دیگه اصلا پولک نمیزنه…

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام وقتتون بخیر، ممنون که مارو همراهی می‌کنید
     پارافین های کریستال گاها دونه های کریستال یا به اصطلاح پولک رو نشون میدن تو بدنه خودشون.برای اینکه این مشکل حل بشه بهتره یه مقداری پارافین چرب تر به پارافین کریستال اضافه کنید

  2. درسا گفت:

   سلام. ببخشید ۱-شمع های شیشه ای که درست میکنم بعد از خنک شدن بعضی قسمت ها از شیشه جدا میشه. پارافین و شیشه رو هم خیلی گرم میکنم ولی باز ایجاد میشه؟
   ۲- چه پارافینی برای ظرف های شیشه ای مناسب تره استفاده بشه؟
   ۳- داخل شمع ظرفی لازمه اسید بریزیم؟
   ممنونم

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام خدمت شما
    ۱.برای ساخت شمع در ظروف شیشه ای بهتر هست از پارافین چرب تری استفاده کنید ، همینطور دما موقع قالب ریزی خیلی مهمه که کم نباشه، بعد از اینکه شمع رو هم درست کردید میتونید از روی کار سشوار بکشید تا نواقص کار برطرف بشه
    ۲. حتما نباید اسید استفاده بشه. اگه پارافین مناسب استفاده کنید کلا برای هیچ کار شمع سازی نیاز به استفاده از اسید نیست. ما پارافین ۲ درصد سبک داریم که برای ظروف شیشه ای و شمع های استوانه مناسب هست .در قسمت لوازم شمع سازی موجود کردیم که میتونید تهیه کنید.
    اگه این نکات رو دقت کنید مشکلی نخواهید داشت ، برای جزییات بیشتر میتونید دوره آموزش شمع سازی رو تهیه کنید تا مرحله به مرحله ساخت شمع شیشه ای رو به صورت ویدیو ببینید
    با تشکر

 10. Miss18 گفت:

  سلام خسته نباشید من شمع ساده دو رنگ درست میکنم چن تا مشکل دارم اولش این که فندگ گیری میکنم خط اول فندگ گیریم خوب هستش اما خط دومم خیلی بد در میاد یعنی صاف در نمیاد از داخل قالب فلزی که نگاه میکنم صاف هیتش اما وقتی شمعم رو داخلش میریزم و شمع رو از داخل قالب در میارم خطش خیلی کج هست و دون دون هستش
  مشکل بعدیم این هستش وقتی رنگ اولم رو داخل قالبم میریزم سفیدک میزنه نه روغنش زیاده نه چیزی در دمای اتاقم خودش خنک میشه ممنون میشم اگه جواب مشکلاتم رو بدید

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام خدمت شما
   برای ساخت شمع چند رنگ دمای قالب ریزی پارافین خیلی مهم هست ، حتما پارافین رو خیلی سرد می‌ریزید که دون دون سفید میزنه ، پارافین دوم هم نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشه ، حتما موقع کار از دماسنج استفاده کنید که دمای مناسب قالب ریزی کنید ، جزییات بیشتر ساخت شمع چند رنگ در ویدیو های آموزشی در سایت موجود هستش ، میتونید وارد سایت بشید و این دوره رو تهیه کنید و جزییات بیشتر رو تو اون ویدئوها به صورت تصویری ببینید

 11. نیلی گفت:

  سلام خسته نباشید من شمع ساده دو رنگ درست میکنم چن تا مشکل دارم اولش این که فندگ گیری میکنم خط اول فندگ گیریم خوب هستش اما خط دومم خیلی بد در میاد یعنی صاف در نمیاد از داخل قالب فلزی که نگاه میکنم صاف هیتش اما وقتی شمعم رو داخلش میریزم و شمع رو از داخل قالب در میارم خطش خیلی کج هست و دون دون هستش
  مشکل بعدیم این هستش وقتی رنگ اولم رو داخل قالبم میریزم سفیدک میزنه نه روغنش زیاده نه چیزی در دمای اتاقم خودش خنک میشه ممنون میشم اگه جواب مشکلاتم رو بدید

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام خدمت شما
   برای ساخت شمع چند رنگ دمای قالب ریزی پارافین خیلی مهم هست ، حتما پارافین رو خیلی سرد می‌ریزید که دون دون سفید میزنه ، پارافین دوم هم نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشه ، حتما موقع کار از دماسنج استفاده کنید که دمای مناسب قالب ریزی کنید ، جزییات بیشتر ساخت شمع چند رنگ در ویدیو های آموزشی در سایت موجود هستش ، میتونید وارد سایت بشید و این دوره رو تهیه کنید و جزییات بیشتر رو تو اون ویدئوها به صورت تصویری ببینید

  2. Perfect_Candle گفت:

   سلام خدمت شما
   برای ساخت شمع چند رنگ، دمای قالب ریزی پارافین خیلی مهمه، حتما پارافین رو خیلی سرد می‌ریزید که دون دون سفید میزنه، پارافین دوم هم نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشه، حتما موقع کار از دماسنج استفاده کنید که دمای مناسب قالب ریزی کنید، جزییات بیشتر ساخت شمع چند رنگ در ویدیو های آموزشی در سایت موجود هستش ، میتونید وارد سایت بشید و این دوره رو تهیه کنید و جزییات بیشتر رو تو سایت ببینید.

  3. کاملیا گفت:

   سلام من در جار شیشه ای پارافین ژله ای ریختم اما یکسری قسمتهاش از شیشه جدا شده ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام . وقت بخیر
    این مشکل بخاطر هم دما نبودن پارافین و ظرف شیشه ای هست. ظرف شما خیلی سرد بوده و پارافین خیلی داغ .
    باید حتما ظرف رو با سشوار گرم کنید که دمای شیشه و پارافین یکی باشه و هر دو داغ باشه.

 12. محمدی گفت:

  سلام
  من وقتی شمع داخل شات شیشه ای درست میکنم فیتیله بعد از مدتی سوختن توی پارافین غرق میشه و موقع سوختن دود میزنه.
  چیکار باید بکنم تا فیتیله تا اخر سوختن شمع صاف بمونه؟؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و درود،
   این مشکل به خاطر استفاده بیش از اندازه از رنگ و همینطور جنس رنگ استفاده شده هست. رنگ زیاد باعث بد سوختن و خفه شدن شعله میشه باید از رنگ با کیفیت در مقدار مناسب و همینطور فیتیله با کیفیت در ساخت شمع شات شیشه ای استفاده کرد.

 13. بسیم گفت:

  سلام
  من دنبال فتیله چوبی ای میگردم که موقع سوختن صدای جرق جرق ایجاد میکنه. می تونید راهنمایی بفرمایید؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام ، باید فیتیله چوبی تهیه شده از چوب طبیعی استفاده کنید. میتونید از سایت فروشگاه شمع پرفکت خریداری کنید

 14. نویدی گفت:

  خسته نباشید .چرا اسانس های من داخل موم سویا حل نمیشود و بصورت حباب میشه.ممنون

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام خدمت شما .وقت بخیر
   جنس اسانسی که در ساخت شمع ها استفاده میکنید خیلی مهمه ، حتما اسانس مخصوص شمعسازی باشه و اسانس با کیفیت باشه. اگه کیفیت اسانس پایین باشه تو پارافین حل نمیشه پخش بوی خوبی هم نخواهد داشت.

 15. سیمین گفت:

  سلام من شمع استوانه با پارافین کریستال که درست میکنم با قالب پلاستیکی وقتی شمع رو از قالب بیرون میارم بااینکه هواگیری میکنم قبلش وچندین ضربه به اطراف قالب میزنم باز شمع بیرون اومده یه سوراخ یا یه گودی بغل شمع یعنی پهلوی شمع از بیرون داره ،چیکار باید بکنم لطفا راهنماییم بفرمایین ممنونم

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگه قالب شما ایراد نداشته باشد این مشکل به دلیل جنس نامناسب پارافین هست
   پارافین مورد استفاده شما ناخالصی زیادی داره که باعث ایجاد این مشکل میشه. از پارافین با کیفیت بهتر استفاده کنید

 16. مریم گفت:

  سلام من سطح شمع هایی که درست میکنم گوده و صاف یا برامده نیست
  باید برای رفعش چیکار کنم؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و وقت بخیر
   این که شمع بعد سفت شدن گود بشه عادیه و بخاطر خاصیت پارافین هست ، بعد از اینکه شمع سفت شد اطراف فیتیله رو سوراخ کنید و دوباره با پارافین داغ، گودی ایجاد شده رو پر کنید.

 17. F.noo گفت:

  ببخشید من شمع درست کردم و ریختم تو یه لیوان که خودشو بگیره ولی بعد از سفت شدن مسافت بین فیتیله و دیواره لیوان گود شد کسی علتشو میدونه ؟؟؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   این اتفاق طبیعیه و برای همه پیش میاد چون پارافین بعد از سفت شدن خودش رو جمع می‌کنه و به صورت گودی در میاد ،
   دو سه ساعت بعد از قالب ریزی، اطراف فیتیله رو سوراخ کنید و دوباره پارافین آب کنید و گودی رو پر کنید

 18. هادی گفت:

  سلام دوست عزیز
  من برای رنگ کردن شمع به رنگ مشکی از رنگ فت هندی استفاده کردم که ته رنگ به طوسی می زند وقتی برای مشکی شدم از دوده استفاده کردم رنگ و لعابم دون رنگی می زنه و دوده به طور کامل حل نمی شه

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای مشکی کردن شمع بهتره از دوده استفاده کنید ، اما حتما دوده اعلا باشه و اینکه وقتی دوده رو با پارافین مخلوط کردید اجازه بدید دوده به خورد پارافین بره و دماش بالا بره و بعد خاموش کنید و اجازه بدید یه مقداری از دما بیفته و بعد از اون به روش غوطه وری برای رنگ کردن شمعتون استفاده کنید.

   1. هانیه گفت:

    دوده چی هست؟

    1. Perfect_Candle گفت:

     سلام .وقت بخیر
     نوعی ماده شیمیایی که از قدیم هم برای رنگ کردن استفاده میشد.
     در صنایع دیگه هم کاربرد داره .اما دوده مناسب شمع سازی رو از فروشگاه های مخصوص و معتبر باید خریداری کنید که هم شمعتون خوب در بیاد و هم مواد شیمیایی مضر نداشته باشه.
     به زودی دوده مرغوب و مناسب رو در سایت موجود خواهیم کرد.

  2. سارا گفت:

   سلام،،خیلی استفاده کردم از پرسش و پاسخ ها ممنون

   من شمع های دو تیکه درست میکنم
   ینی پایین ژله ای ک توش گل خشک میریزم و بالای ظرف پارافین ۳ درصد رنگی

   پارافین ژله ای رو ک میریزم یک دست نمیشه و بالا پایین میشه خط صاف نمیشه و بسیار کف میکنه سطح روی پارافین
   بعد ک پارافین ۳ درصد میریزم خط بین ژله ای و ۳ درصد کج و کوله است و کفهای روی ژله ای کاملا مشهوده
   شما پیشنهادب دارید برای من ک سطح روی ژله ایم یک دست و بدون کف بشه؟

   1. Perfect_Candle گفت:

    سلام و عرض ادب
    برای اب کردن پارافین ژله ای ، پارافین رو روی شعله مستقیم قرار بدید و با شعله خیلی کم اجازه بدید آب بشه ، ولی زیاد هم نزدید تا حباب نزنه، بعد که کامل آب شد ، تزییناتی که میخواید داخل ظرف قرار بدید رو اول داخل پارافین فرو ببرید و بعد داخل ظرف بزارید .
    بعد پارافین که کامل آب شده رو به آرامی داخل ظرف بریزید و دیواره های ظرف ضربه بزنید تا حباب های داخل پارافین خارج بشه ، اگه این نکات رو رعایت کنید شمعی صاف و یک دست خواهید داشت

 19. هانیه گفت:

  سلام چه کنیم رنگ شعمون خییلی پر بشه مثلا مشکی پر

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   دوده ذغال رو میتونید از لوازم ساختمانی فروشی ها یا لوازم هنری فروشی ها تهیه کنید
   و همینطور از دوده میتونید برای درست کردن شمع مشکی استفاده کنید.ولی فقط به صورت روکش‌.
   اگه میخواید مغز کارتون هم مشکی بشه از رنگ های پودری فت با کیفیت استفاده کنید که میتونید از سایت فروشگاه شمع پرفکت تهیه کنید.

 20. محدثه گفت:

  سلام وقت بخیر
  یه سوالی داشتم
  من پارافین داخل شات شیشه ای ریختم ولی همون لحظه خط خط شد علتش چیه؟
  ظرف قبلش گرم کردم

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   دمای پارافینتون پایین بوده ، با دمای بیشتری باید داخل ظرف بریزید
   با تشکر

 21. محدثه گفت:

  سلام وقت بخیر
  چجوری باید ظرف گرم نگه دارم؟ زمانی که سشوار میکنم سریع ظرف سرد میشه

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   وقتی پارافین آب شد و میخواین داخل قالب بریزید به مقدار سشوار بگیرید ، و گرمای ظرف در همین حد کافیه ، دیگه باید پارافینتون داغ باشه

 22. فهیمه گفت:

  سلام . وقت بخیر
  در مورد شمع متالیک میخواستم‌مواردی رو بدونم
  آیا شمع سفید ساده تهیه و روش رو رنگ میزنن یا اینکه رنگ رو در پارافین حل میکنن
  اگر ممکن هست توضیح در مورد شمع های استوانه ای متالیک چند رنک بدید
  ممنون

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   شمع متالیک در حوزه کار ما نیست.
   جدا از این شمع های متالیک به صورت صنعتی در تعداد بالا توسط دستگاه قابلیت تولید داره.
   خود دستگاه ترکیب رنگ و … رو انجام میده

 23. محدثه گفت:

  سلام وقت بخیر
  علت اینکه شمع های چند رنگ بعد از مدتی رنگ ها از هم جدا میشوند چیه؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   دمای پارافین دومی که می‌ریزید خیلی مهمه ، نباید اونقدر داغ باشه که رنگ ها با هم ترکیب بشن و نه آنقدر سرد که لایه ها از هم جدا بشن.

   1. محدثه گفت:

    خیلی ممنون که وقت میذارید و جواب میدهید

 24. حمیده هاشمی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  واقعا مرسی که پاسخ سوال هارو دقیق میدید
  از پارافین کریستال برای چه مدل شمعی باید استفاده بشه ؟
  وقتی رنگ رو با پارافین کریستال ترکیب میکنم و در جار یا حتی قالب میریزم بعد از خنک شدن به حالت برفکی حباب های ریز ریز کل ظرفمو و کل قالب رو پر میکنه چرا این اتفاق میوفته ؟
  شمع های من کامل و خوب نمیسوزن و فیتیله غرق میشه حتی وقتی از رنگ استفاده نکردم و سایز فیتیله به نظر خودم درسته ، علتش چیه ؟
  سایز فیتیله رو هم اگر امکانش هست توضیح بدید که نست به سایز ظرف یا قالب به چه صورت ؟
  متشکرم ????

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای شمع سازی بهترین نوع پارافین ، پارافین یک درصد است ، پارافین کریستال برای شمع هایی که نیازه پارافین شفاف باشه تا تزیینات داخل شمع دیده بشه بیشتر کاربرد داره.
   اون حباب های ریز بخاطر جنس پارافین کریستالتون هست. در واقع دونه های کریستال داخل شمع مشخص میشه ، بهتره برای شمع های جار و قالبی پارافین یک درصد استفاده کنید
   خوب نسوختن شمع ها یا می‌تونه از پارافین باشه یا رنگ یا جنس فیتیله ، اگه از دو مورد آخر ینی رنگ و فیتیله مطمئن هستید پارافینتون رو عوض کنید.
   ما در سایت شمع پرفکت دوره آموزشی شمع سازی قرار دادیم که انواع مواد اولیه و نحوه استفاده به همراه ساخت انواع شمع در قسمت های مختلف توضیح داده شده.این مجموعه به صورت ویدئویی هست که به صورت کامل مفاهیم رو مدرس توضیح داده.

 25. پرتو گفت:

  سلام خسته نباشید شرمنده مزاحم میشم گاهی اوقات شمع هام از قالب در نمیاد من چربشون مبکنم ولی در نمیاد بعد مجبورم بزارم توی یخچال تا در بیاد اما وقتی در یخچال می گذارم روش لکه و ترک بوجود میاد نمیدونم چیکار کنم میشه کمی راهنمایی بفرمایید بخدا قالب رو چرب میکنم با روغن مایع

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اگه مطمئن هستید که تمام قالب رو چرب کردید ،‌ سعی کنید پارافین با درصد چربی کم استفاده کنید که خودشو کامل جمع کنه یا یه مقدار اسید استاریک اضافه کنید
   البته باید اینم در نظر بگیرید که یسری از قالب ها ، مثل قالب فلزی وارمر خور کلا سخت شمع از قالب خارج میشه و بخاطر جنس قالبه ‌و کاریش نمیشه کرد
   برای اینکه بتونید راحت از قالب در بیارید، بعد از اینکه شمعتون سفت شد کامل ، حدود پنج تا ده دقیقه داخل فریزر بزارید و بعد خارج کنید ،‌بیشتر از این زمان بزارید شمعتون ترک‌ میخوره و‌ میشکنه ولی تو این زمان کم هیچ اتفاقی برای شمعتون نمیفته

 26. پرتو گفت:

  من ی سوال دیگه ام داشتم من ی قالب دارم ک استوانه ای هستش بعد تهه قالب رو سوراخ کردم بعد ک باید فیتیله رو از توش رد کنیم بعد از توی مهره رد کنیمو گره بزنیم من اینکاررو میکنم ولی قالب واینمیسته نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. Perfect_Candle گفت:

   نمی‌دونم منظورتون از مهره چیه ولی اگه قالبتون پلاستیکی هست، میتونید قسمت فیتیله رو با چسب حرارتی ببندید ، چهار طرف انتهای قالب رو هم به همون اندازه چسب بزنید که توازن برقرار بشه و کج نشه.
   یا اگه میخواید گره بزنید ، دو تا چوب یا هر شی دیگه که ارتفاع دارن‌ بردارید و قالب رو رو این چوب ها بزارید طوری که گره بین چوب ها بیفته و مزاحمت ایجاد نکنه

 27. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه ببخشید من پارافین یک درصد و کریستال گرفتم وقتی که شمع میزنم باهاشون حباب های ریزی ایجاد میشه باید چه کنم؟؟ و همینطور سطح شمعم که کف قالب میشه پرز وگردوخاک داره من قالبام وظرف ذوبم روتمیزمیکنم بعد استفاده میکنم نمیدونم مشکل کارم کجاست که گردوخاک وپرز میدن ؟؟ مشکل بعدی بلد نیستم قطر وسایل فیتیله برای ورق موم بدست بیارم نسبت وفرمولش رو میگید؟؟ ممنونم از سایتتون وراهنمایی

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   این مشکل ممکنه چند علت داشته باشه:
   آیا شما موقع قالب ریزی از دماسنج استفاده میکنید ؟
   دمای پارافین موقع قالب ریزی بسیار مهمه .نباید کم یا زیاد باشه تا شمع صاف و براق در بیاد.
   مورد بعدی جنس پارافین هست که باید از جای معتبر خریداری کنید تا جنس مرغوب به دست شما برسد.
   در مورد گرد و خاک تنها علتش کثیف بودن بودن داخل قالب است
   قبل قالب ریزی داخل قالب را سشوار گرفته و کامل با دستمال تمیز پاک کنید و پارافین با کیفیت را در دمای مناسب قالب ریزی کنید .
   در مورد سوال دوم شما :
   برای شمع هایی تا قطر ۳ سانت معمولا فیتیله ۱۲ لا مناسب هست
   و ۳ سانت به بالا ۲۴ لا مناسب هست
   البته برند های مختلف فیتیله ضخامت های مختلفی دارند
   فیتیله ۱۲ لا موجود در قسمت لوازم شمع سازی سایت به دلیل کیفیت بالا مناسب برای همه نوع سایز موم هست
   تشخیص دمای مناسب و انتخاب لوازم شمع سازی به صورت کامل در دوره شمع سازی به صورت ویدئویی آموزش داده شده است

 28. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه ببخشید من پارافین یک درصد و کریستال گرفتم وقتی که شمع میزنم باهاشون حباب های ریزی ایجاد میشه باید چه کنم و همینطور سطح شمعم که کف قالب میشه پرز وگردوخاک داره من قالبام وظرف ذوبم روتمیزمیکنم بعد استفاده میکنم نمیدونم مشکل کارم کجاست که گردوخاک وپرز میدن ؟؟ مشکل بعدی بلد نیستم قطر وسایل فیتیله برای ورق موم بدست بیارم نسبت وفرمولش رو میگید؟؟ ممنونم از سایتتون وراهنمایی

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   این مشکل ممکنه چند علت داشته باشه:
   آیا شما موقع قالب ریزی از دماسنج استفاده میکنید ؟
   دمای پارافین موقع قالب ریزی بسیار مهمه .نباید کم یا زیاد باشه تا شمع صاف و براق در بیاد.
   مورد بعدی جنس پارافین هست که باید از جای معتبر خریداری کنید تا جنس مرغوب به دست شما برسد.
   در مورد گرد و خاک تنها علتش کثیف بودن بودن داخل قالب است
   قبل قالب ریزی داخل قالب را سشوار گرفته و کامل با دستمال تمیز پاک کنید و پارافین با کیفیت را در دمای مناسب قالب ریزی کنید .
   در مورد سوال دوم شما :
   برای شمع هایی تا قطر ۳ سانت معمولا فیتیله ۱۲ لا مناسب هست
   و ۳ سانت به بالا ۲۴ لا مناسب هست
   البته برند های مختلف فیتیله ضخامت های مختلفی دارند
   فیتیله ۱۲ لا موجود در قسمت لوازم شمع سازی سایت به دلیل کیفیت بالا مناسب برای همه نوع سایز موم هست
   تشخیص دمای مناسب و انتخاب لوازم شمع سازی به صورت کامل در دوره شمع سازی به صورت ویدئویی آموزش داده شده است

 29. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه ببخشید من پارافین یک درصد و کریستال گرفتم وقتی که شمع میزنم باهاشون حباب های ریزی ایجاد میشه باید چه کنم و همینطور سطح شمعم که کف قالب میشه پرز وگردوخاک داره من قالبام وظرف ذوبم روتمیزمیکنم بعد استفاده میکنم نمیدونم مشکل کارم کجاست که گردوخاک وپرز میدن ؟؟ مشکل بعدی بلد نیستم قطر وسایزفیتیله برای ورق موم بدست بیارم نسبت وفرمولش رو میگید؟؟ ممنونم از سایتتون وراهنمایی

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   این مشکل ممکنه چند علت داشته باشه:
   آیا شما موقع قالب ریزی از دماسنج استفاده میکنید ؟
   دمای پارافین موقع قالب ریزی بسیار مهمه .نباید کم یا زیاد باشه تا شمع صاف و براق در بیاد.
   مورد بعدی جنس پارافین هست که باید از جای معتبر خریداری کنید تا جنس مرغوب به دست شما برسد.
   در مورد گرد و خاک تنها علتش کثیف بودن بودن داخل قالب است
   قبل قالب ریزی داخل قالب را سشوار گرفته و کامل با دستمال تمیز پاک کنید و پارافین با کیفیت را در دمای مناسب قالب ریزی کنید .
   در مورد سوال دوم شما :
   برای شمع هایی تا قطر ۳ سانت معمولا فیتیله ۱۲ لا مناسب هست
   و ۳ سانت به بالا ۲۴ لا مناسب هست
   البته برند های مختلف فیتیله ضخامت های مختلفی دارند
   فیتیله ۱۲ لا موجود در قسمت لوازم شمع سازی سایت به دلیل کیفیت بالا مناسب برای همه نوع سایز موم هست
   تشخیص دمای مناسب و انتخاب لوازم شمع سازی به صورت کامل در دوره شمع سازی به صورت ویدئویی آموزش داده شده است

 30. مهدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من شمع های طرح خرس درست میکنم و حالا با رنگ کردن چشم ها و گوش های خرس به مشکل خوردم و با رنگ روغن و اکرولیک و گواش و رنگ شمع هم امتحان کردم و با کشیدن دست سریع پاک میشه
  از چه رنگی باید استفاده کنم ؟؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام .وقت شما بخیر
   رنگ اکرولیک با کیفیت استفاده کنید و زمان بیشتر(بیشتر از یک ساعت) بدید تا خشک بشه.

 31. heliyaradm گفت:

  سلام وقتتون بخیر و شادی
  من یه مشکلی دارم
  از پارافین ۳٪ برای جار استفاده میکنم اما وقتی پارافین سفت میشه بین شمع و جار فاصله ایجاد میشه،ظرفم روهم گرم میکنم .
  ممنون میشم کمکم کنید.

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام .وقت شما هم بخیر
   از پارافین چرب تر استفاده کنید.به احتمال خیلی زیاد مشکلتون برطرف خواهد شد.

 32. فتانه گفت:

  سلام وقت بخیر
  شمع شات شیشه ای از بیرون کار چرا یه قسمت هایی از سطح لیوان جدا میشه و یه جاهایی چسبیده
  نمای کار از بیرون به حالت لکه های بزرگ و کوچک دیده میشه

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام و عرض ادب
   تو ساخت شمع شیشه ای ، جنس پارافین خیلی مهمه. نباید پارافین خیلی خشک استفاده کنید و بهتره از پارافین چرب تر استفاده کنید که کامل به دیواره های ظرفتون بچسبه و از دیواره ها فاصله نگیره و یه قسمت هایی از شمع جدا نشه

 33. جاوید سیفی گفت:

  سلام
  علت جدا شدن شمع از شیشه چیه؟ چیکار کنیم که جدا نشه؟

  1. Perfect_Candle گفت:

   سلام .وقت بخیر
   از پارافین با درصد چربی بالاتر استفاده کنید.هر چه پارافین چرب تر باشد کمتر جمع میشه و از دیواره فاصله نمیگیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.