دسته‌بندی نشده

با اشک و دود خداحافظی کن!

خرید شمع قلمی ساده ۲۰سانت

فکر ساخت شمع بدون اشک و دود از یک مهمونی به سرم زد…

چند سال پیش بود که دوستم ما رو مهمونی دعوت کرد. کلی تدارک دیده بود و مهمون دعوت کرده بود. از مدت ها قبل شمع قلمی سفارش داده بود و برنامه رو جوری چیده بود که هیچ مشکلی پیش نیاد. تو فامیل و دوست و آشنا هم پر کرده بود که بهترین و گرون ترین ها رو سفارش داده…

رسیدیم به زمان مهمونی. بعد پذیرایی و اجرای موزیک تو یه فضای پر از گل، شمع ها روشن شدن. چشمتون روز بد نبینه!!! فضا پر شد از بو و دود …

شمع ها همینجور با اشک و دود آب میشدن میومدن پایین. اون دوست ما هم دستپاچه شده بود نمیدونست شمع ها رو خاموش کنه وسط جمعیت یا نه؟ حیف بود اون همه وسایل و هزینه و برنامه ریزی به خاطر اون اتفاق پیش اومده خراب شد. الان بعد اون سال ها خاطره ای که تو ذهن همه مونده فضای پر از شمعه که داره دود میده و اشک شمع ها ریخته پایین و بوی پارافینم همه جا رو گرفته… دیگه از زحمت های کشیده شده اون رفیقمون کسی چیزی یادش نیست.

من اینجا یه شمع رو به عنوان نمونه از شمع های پر از اشک و دود بازاری به شما نشون میدم. در ادامه هم با شمع های مرغوب و خاص آشنا مبشید. پس با من همراه باشید.

اشک و دود

اشک و دود

خب چرا مراسم خودمون رو با شمع های با کیفیت تزئین نکنیم؟ شمعی که بدون اشک و دود بسوزه و زمان سوخت بالایی هم داشته باشه.

اکثر هنرجو هام از من میپرسن مگه شمع بدون اشک و دود هم داریم؟( این سوالات به خاطر اینه که دیدگاه ها نسبت به شمع، همون ۴ تا وارمر بی کیفیت تو مغازه یا شمع های مدادی تو قبرستون هاست!!). من در جواب شمع های قلمی پرفکت رو براشون روشن میکنم تا ۸ ساعت سوخت با کیفیت رو ببینن یا ست استوانه محدب پرفکت رو بهشون نشون میدم تا یک هفته بدون اشک و دود از سوختن شمع لذت ببرن!!

شمع برای خودش دنیایی داره. حتی بلاگر ها که لایف استایل دارن و پول زیادی برای مراسم هاشون خرج میکنن هم چیزی از شمع نمیدونن (مثلا یکیشون تو مراسم سالگرد ازدواجش، شمع های وارمر هزار تومنی رو گذاشته بود تو ظرف های آب کوچیک و با روشن کردن اون ها فکر میکرد شمع آرایی کرده…در حالی که شمعی وجود داره به نام شمع روآبی…). حیفه که تو بهترین مراسمتون از بهترین شمع ها استفاده نکنین.

خرید شمع قلمی ساده ۲۰سانت

خرید شمع قلمی عمده

دلیل اشک و دود شمع چیه؟

مواد اولیه داغون = شمع بی کیفیت

مثل این میمونه که جنازه تحویل بدی و بخوای قهرمان المپیک تحویل بگیری! به جرات میگم بالای ۹۰ درصد شمع های بازاری از بی کیفیت ترین پارافین و فیتیله و قالب شمع سازی ساخته شدن. انتظار داری پارافین ۱۲ درصد و فیتیله جنس پلاستیک و قالب درجه چندم چه نوع شمعی بهت بده؟!

نسبت طلایی شمع یا نسبت معجزه ساز؟

این فوت کوزه گری رو هیچ کس بهت نمیگه. نسبت قطر شمع به ضخامت فیتیله باید متعادل باشه. اگر ضخامت فیتیله از اون نسبت بیشتر باشه پارافین رو زود آب میکنه و شمع با اشک و دود میسوزه میاد پایین. اگر ضخامت فیتیله از اون نسبت کمتر هم باشه زورش به پارافبن نمیرسه و باعث میشه بد بسوزه و یا شعله خاموش بشه.

سلطان شمع با کیفیت رو میشناسی؟

از همون تجربه مهمونی که اول صحبتمون گفتم جرقه ساخت شمع بدون اشک و دود تو ذهنم زده شد، هزاران تست سوخت شمع گرفتم و پارافین و فیتیله و سایر لوازم شمع سازی رو بررسی کردم. نسبت طلایی رو اندازه گیری دقیق کردم و کلی تست و تست و تست تا رسیدم به یک فرمول جادویی که هم ساعت سوخت شمع رو خیلی بالا میبره و هم کاری کرده که با اشک و دود خداحافظی کنین!! این فرموله که باعث میشه قلمی ۳۰ سانت پرفکت ۸ ساعت سوخت کاملااا با کیفیت داشته باشه.

خرید شمع قلمی ساده ۲۰سانت

خرید شمع قلمی با کیفیت

من این نتیجه این تجربه و آزمون خطا هام رو به کار گرفتم تا شمعی در مجموعه پرفکت تولید بشه که نه تنها از لحاظ ظاهری خاص و لاکچری باشه(مثل قلمی نوک تیز و مدرن) بلکه از لحاظ کیفیتی هم حرف اول و آخر رو بزنه. با روشن کردن شمع های پرفکت هست که تازه لذت استفاده از یه شمع خاص رو متوجه میشی…

 

 

برای ثبت نظر کلیک کنید
[تعداد نظر: 3 میانگین امتیاز: 3.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا...