شمع وسیله است که در زمان های گذشته از آن برای روشن شدن محیط و یا گرم کردن اطراف استفاده می کردند. اما امروزه با گذشت زمان و روی کار آمدن انواع وسایل روشنایی و گرمایشی، کمتر از شمع با هدف گرما و روشنایی استفاده می کنند. امروزه خرید شمع به عنوان یک وسیله تزئینی در بسیاری منازل و مراسمات کاربرد دارد که زیبایی خاصی را به محیط هدیه می کند. شمع از چند وسیله ساخته می شود، در واقع در تمام شمع هایی که در بازار وجود دارد این چند وسیله وجود دارد.

شمع از پارافین و فیتیله ساخته می شود. برای اینکه شمعی ساخته بشود، از یک ماده ی موم مانند به نام پارافین استفاده می کنند که ساختار شمع را می سازد.‌ و برای سوخت آن و تولید روشنایی و گرما از یک نخ به نام نخ فیتیله در وسط آن استفاده می کنند که باعث روشنایی می شود. شمع در ادیان مختلف مورد استفاده افراد قرار گرفته و نماد وفاداری، همدردی و هم دلی می باشد و در منزل نشانه عشق و علاقه افراد به هم دیگر را نشان می دهد. شمع ها از قالب ها و رنگ ها و اندازه های متفاوتی ساخته شده است. شمع ها را با استفاده از پودر های رنگی خاصی تبدیل به شمعی با رنگ های متفاوت می شوند و بسته به رنگ شان در محیط های مختلف مانند عروسی، عزا، مجلس ختم، تولد، دکور منزل و تم های خاصی استفاده می شود.

با استفاده از قالب های خاصی آن های را به شکل مربع، مستطیل، دایره، چند ضلعی، قلب و گل در می آورند.

خرید شمع

خرید شمع

در ادامه در رابطه با انواع شمع ها، قالب ها و محیط هایی که می توان در آن از شمع استفاده و چگونگی ساخت یک شمع به همراه توضیحات دیگری در رابطه با آن صحبت می کنیم.

انواع شمع

شمع ها دارای انواع متفاوتی هستند و با توجه به طریقه ساخت آن ها، محیطی که قرار است از آن ها استفاده شود و نوع شکل ظاهری شان به چند دسته تقسیم می شوند و قابل استفاده هستند. برای اینکه بتوانیم شمعی را بسازیم می توانیم از چند نوع فیتیله و پارافین استفاده کنیم و همچنین با تغییر قالب ها و رنگ ها و تغییر پارافین می توانید شمع های متفاوتی را تولید و ارایه دهیم. در ادامه در رابطه با انواع شمع و تقسیم بندی شان صحبت توضیح می دهیم. انواع شمع بر اساس نوع ساخت شان به دو صورت دست ساز و قالبی ساخته می شوند.

شمع قالبی

برای ساخت شمع های قالبی از قالب هایی از جنس آلومینیوم و تفلون استفاده می کنند. با استفاده از پارافین های جامد، و نوعی فیتیله که به صورت نخ است و با آب کردن این پارافین در داخل این قالب ها شمع های قالبی ساخته می شوند. این قالب ها به صورت شکل های متفاوتی وجود دارد که بسته به کار تان می توانید از این قالب ها استفاده کنید.

شمع دست ساز

برای سخت شمع های دست ساز، نیاز به قالب خاصی نیست و تنها با استفاده از یک نوع پارافین خاص که مربوط به این کار است می توانیم شمع دست ساز را بسازید و به ظرف دلخواه خود بریزید.

انواع شمع بر اساس شکل ظاهری شان

شمع ها به انواع گسترده ای تقسیم بندی شده است که در ادامه در رابطه با هر کدام توضیح می دهیم.

شمع های استوانه ای

شمع های استوانه ای دسته ای شمع های قالبی هستند که با استفاده از قالب هایی که به صورت استوانه هستند، ساخته می شوند. برای ساخت این شمع ها از پارافین های جامد استفاده می کنند و با استفاده از پودر های رنگی برای شمع، آن ها را به رنگ های دلخواه در می آورند.

انواع شمع

انواع شمع

شمع های چهار گوش

شمع های چهار گوش که به صورت مربع و مستطیل دیده می شود برای ساخت آن مانند شمع استوانه ای از پارافین های جامد و قالب های آلومینیومی و تفلونی مربعی شکل استفاده می کنند. این شمع ها بیشتر جنبه تزئینی دارند و در بسیاری از مراسم ها مانند، تولد، عروسی از این شمع ها با رنگ های متفاوت استفاده می کنند.

شمع های چند ضلعی

شمع های چند ضلعی هم با استفاده از همین قالب های فلزی ساخته می شوند و دارای اضلاع متفاوتی هستند و برای مجالس از آن ها استفاده می کنند و جنبه تزئینی دارند. برای ساخت شمع های چند ضلعی از پارافین جامد استفاده می کنند. از ان جا قالب های فلزی و تفلون برای ساخت شمع های چند ضلعی سخت می باشد، برای ساخت ان می توان از قالب های سیلیکونی که انعطاف پذیر هستند استفاده کنیم.

شمع های ژله ای

شمع های ژله ای نوعی از شمع هستند که با استفاده از پارافین های شیشه ای که مانند یک شیشه براق هستند و به صورت ژله لغزنده هستند، ساخته می شوند‌. این شمع ها هم جنبه تزئینی دارند و هم برای گرما و روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان شمع های دست ساز شناخته می شوند. در واقع برای ساخت آن ها نیاز به قالب خاصی نیست؛ بلکه تنها ظرفی برای ریختن این پارافین نیاز است. در هنگام ساخت شمع های ژله ای می توان از رنگ های خاصی برای تغییر رنگ پارافین استفاده نمود. همچنین به دلیل شیشه ای و براق بودن آن می تواند از وسایل مختلف در آن استفاده کنیم که زیبایی شمع را چند برابر می کند.

شمع های مایع

شمع های مایع دسته ای از شمع ها هستند که در ظرف های شیشه ای ریخته می شوند و پارافین آن ها به صورت مایع است این نوع شمع ها به شمع های نسوز معروف هستند و جنبه تزئینی دارند.

شمع ها یا معمولی هستند و یا جنبه تزئیناتی دارند و یا جنبه گرمایشی دارند:

شمع های معمولی

شمع های معمولی به شمع های ساده ای گفته می شوند که از آن ها برای گرما و یا روشنایی استفاده می شوند و جنبه تزئینی ندارد. به همین دلیل شکل خاصی هم برای آن ها وجود ندارد.

شمع های تزئینی

شمع های تزئینی به شمع هایی گفته می شود که از آن ها برای تغییر دکوراسیون و زیبایی بیشتر محیط استفاده می کنند و بیشتر زیبایی این شمع ها مهم است و بسته به نوع رنگ و اندازه و شکل و ساختار شان در محیط های مختلفی مانند عروسی، عزا، تولد، دکور منزل و تالار و محیط های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

شمع های وارم

شمع های وارمر به شمع هایی گفته می شود که از آن ها برای گرم کردن غذا و … استفاده می شوند؛ این شمع ها در اندازه های کوچک و قالب های خاصی وجود دارند. امروزه از شمع های وارمر علاوه بر جنبه گرمایشی، برای دکور و زیبایی هم استفاده می شود.

شمع های نسوز

شمع های نسوز به شمع هایی گفته می شوند که نمی سوزند و یا اینکه از موادی ساخته می شوند که مدت زمان طولانی می توان از آن ها استفاده کرد، بدون اینکه تغییری در شکل شمع ایجاد شود. معمولا این شمع ها به حالت مایع وجود دارند.

شمع های معطر

نوع دیگری از شمع که از آن بسیار استفاده می شود، شمع های معطر است. از این شمع ها برای آرامش بخشیدن به محیط و ایجاد هوایی مطبوع با بوی خوش و دارای رایحه استفاده می کنند. این شمع هم جنبه زیبایی و تزئینی دارند و هم از بوی آن ها برای خوش بو کردن محیط استفاده می کنند. در هنگام ساخت این شمع ها، با اضافه کردن اسانس مخصوص شمع آن را معطر می کنند و هم زمان با روشن کردن و سوخت فیتیله این شمع نیز بویی خوش رایحه را تولید می کند.

ساخت شمع

ساخت شمع

ساخت شمع

برای اینکه بتوانید شمعی را بسازید نیز به تهیه وسایلی برای ساخت آن نیاز دارید؛ پارافین، فیتیله، قلب، ظرف، روغن، نگهدارنده فیتیله، رنگ شمع، اسانس شمع، وسایل تزئینی برای طراحی شمع است. برای اینکه شمعی بسازید اول از باید پارافین خود را به حالت روی حرارت به روش بن ماری به حالت مایع در بیاورید، سپس پس از آب شدن پارافین با توجه به مدلی که مد نظر تان است می توانید آن را در قالبی که از قبل به روغن آغشته شده است، اضافه کنید. قبل از اینکه پارافین را در قالب و یا ظرفی بریزید ، باید فیتیله را توسط نگهدارنده فیتیله در قالب و یا ظرف قرار دهید و سپس پارافین را اضافه کنید.

اگر پارافین که استفاده می کنید به حالت جامد باشد، آن را پس از گرم کردن در قالب و یا ظرف دلخواه می توانید بریزد، و اگر قصد معطر کردن عطر خود را دارید در هنگام آب کردن پارافین مقداری اسانس به شمع خود اضافه کنید، و همچنین اگر قصد دارید تا شمع های رنگی داشته با شید در هنگام رنگ کردن، رنگ مورد نظر تان را به آن اضافه کنید. همچنین اگر پارافین شما به صورت ژله ای بود پس از آب کردن با ریختن در ظرفی دلخواه و قرار دادن وسایل تزیینی زیبا، این شمع ها را بسازید. در هنگام ساختن این شمع ها می توانید از رنگ های شمع هم برای رنگی کردن آن استفاده کنید.

خرید شمع ارزان

شمع ها با قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارند و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. قیمت شمع ها با توجه به اندازه، نوع ساختار شان، طرح ، رنگ و کاربرد شان و… متفاوت است. ارزان ترین نوع شمع را شمع های معمولی تشکیل می دهند. چرا که در این شمع ها از رنگ و ماده خاصی استفاده نشده و به دلیل ساده بودن این نوع شمع ها، قیمت شان نسب به شمع های دیگر ارزان تر است. برای اینکه بتوانید شمعی را با قیمت های مناسب و ارزان تر تهیه کنید می توانید خرید خود را به صورت عمده تهیه کنید. تهیه مواد به صورت عمده نسب به خرید به صورت تکی، ارزان تر است و هزینه کمتری را بابت آن پرداخت می کنید.

خرید بدون واسطه محصولات باعث هرچه کمتر شدن قیمت خرید شما می شود، چرا که هر چه میزان واسطه هایی که از ان ها محصولی را خریداری می کنید بیشتر باشد؛ هر کدام از آن ها به نوبه خود سودی را برای خود در نظر می گیرد و می فروشند و خریدار آخر وسیله را با قیمت بالا خریدار می کند. بنا براین خرید شمع از تولید کنند گان اولیه باعث کاهش هزینه ها می شود و می توانید تمام شمع هایی که در بازار ارائه شده است را از تولید کنند گان اصلی به طور عمده با قیمت ‌کمتر خریداری کرده و به فروش برسانید و یا از آن برای کارتان در محیط های مختلف مانند تالار، عروسی، تولد و…استفاده کنید.

خرید و فروش شمع

در گذشته از شمع ها با هدف گرما و روشنایی استفاده می کردند اما امروزه از شمع ها با توجه به کارایی بالایی که دارند در بسیاری از زمینه ها به خصوص برای دکوراسیون و تزئینات و در تالار ها و رستوران ها از شمع وارمر برای گرما بخشیدن به غذا بسیار استفاده می شود. در واقع شمع ها به عنوان یکی از دیزاین های اصلی منزل شناخته شده و بسیاری از نو عروس ها برای زیبا سازی منزل شان از شمع ها در رنگ و اندازه مختلف استفاده می کنند.

شما می توانید با خرید شمع ها از تولید کنندگان اصلی و یا خرید شمع به صورت عمده آن را تهیه کنید و اندکی قیمت بالاتر آن را در اختیار مصرف کنند گان قرار دهید. همچنین خود می توانید به عنوان یک شغل خانگی، کار شمع سازی را شروع کنید و با تولید شمع به صورت عمده در طرح ها و اندازه ها متفاوت ان را ساخته و به دست مصرف کنند گان برسانید. برای خرید شمع می توانید به سایت های معتبری که فروش شمع را بر عهده دارند مراجعه کنید. فروشگاه شمع پرفکت به عنوان یکی از بهترین ارائه کننده های انواع شمع تزئینی، مناسبتی، دکوری و مصرفی در حال فعالیت است.

سوالات متداول

آیا شمع های پرفکت کندل بدون بو و دود هستند؟
بله تمامی شمع های پرفکت کندل بدون بو و دود هستند.
آیا امکان سفارش شمع های پرفکت کندل به صورت معطر وجود دارد؟
بله، تمامی شمع های خود را می توانید هم به صورت ساده هم به صورت معطر سفارش دهید.
چگونه می توانم از قیمت های شمع پرفکت کندل اطلاع داشته باشم؟
برای مشاهده لیست کامل قیمت های شمع می توانید به قسمت قیمت شمع در بالای سایت و هم به صورت تلفنی از آخرین قیمت ها باخبر شوید.
آیا قیمت های فروشگاه پرفکت کندل مناسب است؟
بله، قیمت های شمع فروشگاه اینترنتی پرفکت کندل نسبت به سایر فروشگاه های مشابه از قیمت ارزان تری برخوردار است.
چگونه می توانیم سفارش خود را پیگیری نمایم؟
شما با استفاده از شماره تلفن های درج شده در بالا و پایین سایت و یا از طریق ایمیل می توانید در جریان سفارش خود باشید.
آیا در پرفکت کندل می توان به صورت عمده یا کلی سفارش داد؟
بله فروشگاه پرفکت کندل امکان سفارش به صورت تکی و حتی عمده را دارد.
آیا می توانم به غیر از شمع های موجود در فروشگاه، شمع دیگری را به صورت مجزا سفارش دهم؟
بله، اگر شما شمع مورد علاقه خود را در سایت پیدا نکردید می توانید از طریق تماس با ما شمع مورد نظر خود را سفارش دهید.
چه مدت طول می کشد تا شمع سفارش داده شده به دستم برسد؟
مشتریان عزیز بعد از سفارش شمع مورد نظر خود می توانند از ۲ الی ۴ روز منتظر دریافت سفارش خود باشند.
آیا در پرفکت کندل امکان سفارش به صورت خصوصی وجود دارد؟
بله، فروشگاه ما می تواند به راحتی پذیرای سفارش های خاص و لاکچری شما عزیزان باشد.