ساخت شمع ژله حباب دار
آموزش ساخت شمع (شمع سازی)

ساخت شمع ژله ای فقط در ۲ مرحله

انسان ها به طور ذاتی به دنبال زیبایی هستند و زیبایی را دوست دارند. برای خلق هر زیبایی ابزاری لازم است که با کمک تفکر انسانی می تواند به خلق زیبایی بیانجامد. تصور بفرمایید یک نقاش برای خلق اثر هنری خود به بوم و ترکیب رنگ ها نیاز دارد تا بتواند ایده خود را روی بوم پیاده سازی نماید. موارد مشابه زیادی وجود دارد که در این بحث نمی گنجد. یکی دیگر از ابزاری که در خلق زیبایی بصری ما کمک شایانی دارد شمع است.

شمع ها منبع نور و روشنایی هستند اما این موضوع فقط یک طرف سکه است. روی دیگر سکه خلق زیبایی توسط خود شمع است! شمع انواع مختلفی دارند و هر کدام برای مناسبت هایی ساخته شده اند. یکی از شمع هایی که می تواند در زیبایی ظاهری مکان ها نقش مهمی بازی کند شمع های ژله ای هستند.

ساخت شمع با مراحل ساده از نوع ژله ای

همانطور که گفتیم شمع های زیادی وجود دارند که هر کدام مخصوص مناسبتی هستند. استفاده از شمع های ژله ای می تواند زیبایی محفل ما را دوچندان کند. اما برخی از شمع های ژله ای حباب دار و برخی بدون حباب هستند. در ادامه شما را با آموزش ساخت شمع ژله ای آشنا می کنیم تا شما هم بتوانید زیبایی را به منازل خودتان هدیه دهید.

آموزش ساخت شمع ژله ای با حباب

مواد لازم برای ساخت شمع ژله ای حباب دار

ساخت شمع ژله حباب دار
 • ظرف فلزی جهت ذوب کردن
 • قالب شیشه ای شبیه لیوان
 • پارافین ژله ای
 • فتیله
 • عروسک، گل، سنگ ریزه های تزئینی یا سایر وسایل جهت زیبایی بیشتر
 • مهره
 • سنگ ریزه های تزیینی

مرحله اول ساخت شمع ژله ای حباب دار

قبل از شروع کار ابتدا ظرف فلزی را روی حرارت قرار داده و پارافین را به آن اضافه می کنیم (هر چقدر کیفیت پارافین مورد استفاده بالاتر باشد طبیعتا کیفیت شمع نهایی بیشتر ب چشم خواهد آمد.) بعد از مدتی خواهیم دید که پارافین به حالت ذوب رسیده است (همانطور که در اکثر آموزش های پرفکت کندل بیان کردیم حرارت جهت ذوب پارافین باید کم باشد تا پارافین به رنگ سیاه در نیاید.) برای خارج شدن هوای داخل فیتیله آن را درون پارافین ذوب شده قرار داده و می جوشانیم .مهره را به سر فیتیله بسته و آن را درون لیوان و یا قالب شیشه ای (قالبی که می خواهیم شمع در آن قرار گیرد) قرار میدهیم. به گونه ای که مهره در مرکز لیوان قرار گیرد.

سنگ ریزه هایی که برای تزیین انتخاب کرده بودیم به اندازه کافی داخل لیوان ریخته تا حدی که مهره استفاده شده در انتهای لیوان پنهان شود. برای زیبایی بیشتر می توانید از وسایل دلخواه دیگری استفاده نمایید. بعد از این مرحله کافیست پارافین ذوب شده را به آرامی داخل لیوان اضافه کنیم.

مرحله دوم ساخت شمع ژله ای حباب دار

حال به مهمترین مرحله ساخت شمع رسیدیم، جایی که باید داخل پارافین حباب ایجاد کنیم. کافیست برای ایجاد حباب به آرامی شمع را خنک کنیم سپس شمع را زیر نور آفتاب قرار داده و به مدت ۳ الی ۴ ساعت تا سرد شدن کامل شمع منتظر بمانید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر دوست دارید که حباب کمتری درون شمع مشاهده شود لازم است تا پارافین کم کم به لیوان اضافه شود. اگر هم مقداری آب به پارافین اضافه کنیم باعث کدر شدن شمع خواهد شد.

برای مات نشدن شمع (شفافیت بیشتر) می توانید یک قاشق غذاخوری از اسید استئاریک را داخل پارافین بریزید.

آموزش ساخت شمع ژله ای بدون حباب

طرز ساخت شمع ژله ای حباب دار را آموختیم، حال برای ساخت شمع بدون حباب آماده باشید. برای ساخت این نوع شمع به مواد و وسایل زیر نیاز است.

ساخت شمع ژله حباب دار
 • قالب شیشه ای (یا ظروف مشابه)
 • دماسنج مخصوص
 • ظرف فلزی
 • سنگ های ریز رنگی یا تک رنگ، گل های رنگی، مهره و سایر وسایل تزیینی
 • فتیله
 • پارافین
 • موم ژله ای شمع

مرحله اول ساخت شمع ژله ای بدون حباب

مومی که به صورت ژل است را داخل ظرف فلزی ریخته و روی حرارت کم قرار داده تا پارافین یا ژل کاملا ذوب شود و به دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد برسد. به یاد داشته باشید که حرارت به صورت یکنواخت باشد چراکه حرارت زیاد باعث از بین رفتن موم می شود. در ادامه فیتیله که دارای هوا بود باید از هوا خالی گردد. لذا برای از بین بردن هوای داخل فتیله، آن را درون ژل مذاب قرار می دهیم.

فیتیله را به مهره سنگینی وصل کرده و آن را درون قالب شیشه ای قرار می دهیم به طوریکه در مرکز قالب قرار گیرد. از وسایل تزیینی که داریم برای پر کردن قالب شیشه ای استفاده می کنیم (در این مرحله زیاده روی نکنید.) ظرف فلزی را روی حرارت قرار داده و مقداریی پارافین مرغوب را به ظرف اضافه می کنیم.

مرحله دوم ساخت شمع ژله ای بدون حباب

حال به مهمترین بخش ساخت شمع می رسیم. نوع سرد کردن باعث ایجاد یا عدم تشکیل حباب در شمع شما خواهد شد. لازم به ذکر است برای از بین بردن حباب ها باید شمع رو به سرعت سرد کرد. (فوری باید خنک شود) یکی از ترفند هایی که باعث این کار می شود استفاده از پارچه های ضخیم است. پارچه را روی شمع گذاشته و داخل یخچال قرار دهید مشکل حباب حل خواهد شد.

ساخت شمع ژله حباب دار
ساخت شمع ژله حباب دار

خرید شمع پرفکت کندل

اگر ساخت شمع برای شما عزیزان ساده نیست و یا حوصله ساخت این گونه شمع ها را ندارید نگران نباشید! شرکت پرفکت کندل با تولید انواع شمع های ساده، تزیینی و مناسبتی در سال های اخیر توانسته مشتریان زیادی را به سمت خود بکشاند. کیفیت بالای ظاهر شمع ها در کنار استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد ما را به عنوان یکی از بهترین شرکت های شمع سازی در ایران معرفی کند.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت پرفکت کندل به آدرس https://perfectcandle.ir خریدی مطمئن داشته باشید. این شرکت قابلیت فروش شمع رو به صورت عمده فراهم آورده است و کافیست شما با شماره تلفن ۰۹۱۰۴۶۳۳۲۷۰ تماس گرفته و شمع مورد نظر خود را سفارش دهید و بعد از ۳ الی ۴ روز کاری درب منزل تحویل بگیرید.

با پرفکت کندل شبی زیبا و به یادماندی را در کنار خانواده رقم بزنید.

جدیدترین محصولات پرفکت کندل

  شمع هندوانه فانوسی

  ۲۵,۰۰۰ تومان

  شمع وارمردار طرح یلدا

  ۳۰,۰۰۰ تومان

  ست شمع استوانه طرح منظومه

  ۲۹۸,۰۰۰ تومان

  کتاب دکوراتیو

  ۲۸,۰۰۰ تومان

  شمع مکعبی ست ۳ تایی

  ۱۴۸,۰۰۰ تومان

  شمع ولنتاین طرح عاشقانه

  ۳۹,۰۰۰ تومان

  شمع فانوسی

  ۲۵,۰۰۰ تومان

  شمع سنبل

  ۲۵,۰۰۰ تومان

  شمع شات گل رز

  ۷۸,۰۰۰ تومان

  کبریت ۱۰ سانتی متر پرفکت

  ۲۵,۰۰۰ تومان

  ست استوانه ۲ تایی عاشقانه

  ۱۳۸,۰۰۰ تومان

  شمع محدب طرح دار

  ۱۹۸,۰۰۰ تومان

  جدیدترین مطالب

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.